| npx770 a întrebat:

Buna,TPU happy.Ca sa devii campionul zilei trebuie sa dai cat mai multe raspunsuri.Se refera la raspunsuri date in total in ziua respectiva sau devii campionul zilei la doar o categorie, dand cele mai multe raspunsuri la respectiva categorie?
Si inca o intrebare : La ce ora se anunta campionul zilei? La 00:00?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Trebuie sa ai cele mai multe si cele mai bune rezultate pe toata durata zilei, adica pana la ora 00:00 trtebuie sa te mentii pe prima pozitie.
De ce zic sa ai cele mmai bune raspunsuri? pentru ca, in momentul cand se valideaza raspunsurile, este posibil sa-ti fie sterse daca nu sunt de calitate si sunt draspunsuri doar de genul : Nu/nu stiu/poate/sigur etc..intelegi? si risti sa cazi pe locul secund.
Raspunzi si ajuti acolo unde crezi ca te pricepi.
A doua zi ori la 2-3 zile, se afiseaza campionul din ziua respectiva.
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/
Aici poti urmari topul campionilor.
O zi buna:)

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Campionul zilei ( cel de pe locul 1 în Topul zilei ) trebuie să dea cele mai multe răspunsuri într-o singură zi; între orele 0, 00-24, 00 ( iar la ora 24, 00 să ai cele mai multe răspunsuri date, răspunsuri care să RESPECTE Regulamentul ).
NU contează dacă a răspuns primul sau ultimul la o întrebare; se ia în calcul doar un SINGUR răspuns la fiecare întrebare ( chiar dacă mai faci 10 comentarii la aceeaşi întrebare ),...

Poţi verifica pe ce loc eşti în top la linkul :
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/

Răspunsurile date de useri sunt verificate "manual" ( "bucată cu bucată" ) - deci, durează ceva timp ( câteva zile )...

Dacă vei fi validat/ă ca şi câştigător/câştigătoare a topului aferent unei zile, atunci îţi va apărea la profil un "badge" special ( o "insignă" ) cu "Campionul zilei" :)

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/blog/?p=4707

http://www.tpu.ro/blog/?p=3717

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

TREBUIE sa ai cat mai multe raspunsuri VALABILE(NU trebuie sa fie raportate, sterse) pana la ora 00 :00, indifferent de categorie Se considera doar un singur raspuns la intrebare, chiar daca ai comentat de mai multe ori la acceasi intrebar
Nu poti da raspunsuri gen,, nu stiu,,,, da,,
Mai multe lamuri gasesti aici
http://www.tpu.ro/blog/?p=3717
Raspunsurile in cazul campionilor sunt validate manual de catre admini si sunt publicate cam in 3 zile!

| Secret12122553368863354 a răspuns:

Nu stiu la ce ora, dar ca sa fii campion trebuie sa dai cat mai multe raspunsuri, indiferent de ce categorie