| larisika a întrebat:

Eu sunt noua aici si nu stiu aproape nimic. Vreau sa stiu si eu ce este aceea "funda".am vazut la mai multe intrebari ca scriase funda.Va rog frumos sa scrieti mai multe informatii despre aceeasta

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda desemnează răspunsul câştigător la o întrebare si reprezinta felul de a mulţumi a celui care a pus întrebarea. La întrebarea ta o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE.

| larisika explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru. raspuns dar mai sunt curioasa de ceva :cand iti faci un cont ai un anumit nr de funde?

| Ioandelasal a răspuns (pentru larisika):

Nu ai nici o funda. Daca tu ai pus intrebarea fundele apar la raspunsuri si tu declari castigator(acorzi funda) raspunsului care iti place, asa cum ai facut la aceasta intrebare. Apar la raspunsurile de la fiecare intrebare pe care o pui, asa este programul TPU.
De asemenea poti primi funda daca utilizatorul la a carei intrebare ai raspuns iti considera raspunsul ca fiind cel mai bun si mai folositor.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda este un fel de a multumi celui care te ajuta atunci cand ceri ajutor/sfat pe site... datorita raspunsurilor de calitate, esti rasplatit/a cu acea fundita care valoreaza 100 de puncte, datorita lor aduni punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament, funda se da dar si se primeste.
O zi frumoasa sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda gri. Trebuie doar sa dai click pe ea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare.
Daca mai ai ceva neclaritati in privinta site-ului, te invit sa citesti aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Te pup!

| Cristina27061999 a răspuns:

Funda este un raspuns castigator

| Alexandraaq a răspuns:

Fundita/Funda se da unei persoane care te-a ajutat cu raspunsul si poti si evalua celelalte raspunsuriiii big grin. Acum... Fundita? laughing

| Lamborghiniasx a răspuns:

Funda=Raspuns Castigator.

| MariaaaaLm a răspuns:

Buna! Pai "funda" inseamna ceva gen "raspuns castigator" cand cineva iti raspunde la intrebarile tale tu trebuie sa ii dai funda raspunsului cel mai util. Cred ca ti-am fost de ajutor. Pup