| edweed a întrebat:

sunt nou pe aici si nu stiu ce este funda, ce pot face cu ea si cum o pot obtine. Putin ajutor nu ar strica happy, multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te sfatuiesc sa citesti raspunsurile la Intrebari frecvente, vei afla aproape totul privind activitatea pe TPU.
Funda desemnează răspunsul câştigător la o întrebare si reprezinta felul de a mulţumi a celui care a pus întrebarea. La întrebarea ta o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege.
Pentru a o primi este necesar sa dai raspunsuri foarte bune la intrebarile altor utilizatori si iti vor acorda funda daca ei socotesc ca raspunsurile tale sunt cele mai bune si mai folositoare.

2 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Apasă în josul paginii pe întrebări frecvente și du-te la întrebarea 16 pentru a afla ce e funda. Acolo vei găsi răspuns la mai multe întrebări, cred că sunt 45 în total, dar o să te ajute!

| edweed explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Multumesc!