| Sanziana00 a întrebat:

Un mic ajutor? Nu stiu ce sa fac, dupa ce il indrept, parul meu sta drept putin timp, iar apoi se strica si nu mai are acel aspect frumos. Folosesc si protectie pentru placa, si balsam de par, si ulei de argan pe par. Cateva sfaturi, va rog?

8 răspunsuri:
| aleahimk a răspuns:

Hey, buna! si eu am aceeasi problema... in casa imi sta drept si dupa ce ies, in scurt timp mi se increteste la loc... mi-am comandat un spray la un salon din oras, astept sa imi soseasca. iti las un link aici si ai sa vezi si de ce mi l-au recomandat fetele de la salon :) sunt scrise beneficiile sub poza. Sper sa iti fie de ajutor :*

http://www.hairzone.ro/protectie-termica-wella-flat-iron.html

| Sanziana00 explică (pentru aleahimk):

Hmm, pare interesant, insa e destul de scump thinking Oricum, daca esti draguta, imi spui si mie ce parere ai despre el dupa ce il folosesti? Multumesc.

| aleahimk a răspuns (pentru Sanziana00):

Da, o sa-ti spun. happy

| Biuta95 a răspuns:

S-ar putea ca parul tau sa nu mai stea drept din cauza umiditatii. Sau poate din cauza ca te dai cu vreun spray dupa ce ti-l intinzi. Cel mai ok ar fi sa ti-l intinzi dupa ce te speli pe cap. Atunci sta genial love struck
PS: incearca sa iti prinzi parul, si sa lasi libera cate o șuviță mai groasa de par pe care sa o intinzi, dupa ce ai terminat cu șuvița respectiva, procedeaza la fel cu celelalte pana termini cu tot parul happy
Mult succes kiss
Fundiță? love struck

| Sanziana00 explică (pentru Biuta95):

Nu doar la umiditate parul meu se comporta asa. Nu, nu il dau cu niciun spray dupa ce il intind. Si eu mereu il intind dupa ce ma spal. Iar parul nu mi-l prind, deoarece recunosc, am o problema cu urechile si nu-mi sta bine laughing. Multumesc oricum :**.

| Biuta95 a răspuns (pentru Sanziana00):

Ideea era sa ti-l prinzi doar cat iti intindeai parul, ca sa aiba un efect cat mai bun. Iar dupa ce intindeai fiecare suvita, ramaneai cu parul desfacut kiss

| Sanziana00 explică (pentru Biuta95):

Sunt aiurita, cred ca nu citisem bine. Stiu ca e mai bine asa, desi de multe ori ma grabesc si il indrept cum imi vine. O sa tin cont :*.

| Biuta95 a răspuns (pentru Sanziana00):

>:d<.kiss