| Justmenaok a întrebat:

Bun, deci am o problemă gen, nu stiu ce sa zic sau să fac, nu mi-ar strica puțin ajutor.
Imi place de un tip mai mare cu 2 ani ca mine si nu stiu. Nu am vorbit niciodată dar simt ceva și din partea lui. Gen mereu ne privim, mereu e unde sunt și eu nu stiu ce sa zic. Ce credeti? Accept orice sfat. S-ar putea să existe ceva? Limbajele corpului?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

E greu sa primesti un sfat cand asa cum a spus Adry, nu ai dat nici cel mai mic detaliu relevant.Din vasta mea intuitie masculina (jk) trag concluzia ca amandoi sunteti la liceu (cel mult liceu daca nu generala). Poate te place, poate nu stie ca existi sau este doar curios.Cine stie ce-i in capul lui?! Limbajele corpului... daca isi tine varfurile picioarelor indreptate spre tine, daca are obiceiul cand este pe langa tine sa-si aranjeze parul, de vorbit inteleg ca nu ati vorbit deci aici nu putem spune nimic. Oricum limbajele corporale sunt la fel de exacte ca si testul poligraf.Adica nu sunt.

| Justmenaok explică (pentru siriusblack98):

O sa incerc sa ma uit la detalii. Sincer e timid din câte am vazut, dar eu sunt și mai timida adică pana acum aș fi vorbit cu el dar nu, pentru că nu am curaj deloc sau poate ca ma tem doar de un refuz... Multumesc pentru raspunsul tau?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De unde să știm când n-ai zis practic nimic?

| Justmenaok explică (pentru Adry05):

Ar trebui să vorbesc cu el? Sa las la o parte timiditatea. Și el pare timid în orice caz

| Adry05 a răspuns (pentru Justmenaok):

încearcă

| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani tu?
Fiindca 2 ani conteaza enorm cand esti copil si nu conteaza deloc, cand esti adult.

| Justmenaok explică (pentru Violleta2022):

| Violleta2022 a răspuns (pentru Justmenaok):

Eu nu as recomanda sa vorbesti cu el, ca risti sa te respinga.
Da-i pace, este destul de mare ca sa stie ce vrea, iar daca te place, va veni el la tine sa-ti vorbeasca.

| Justmenaok explică (pentru Violleta2022):

Ms

| DanTeSkies a răspuns:

Sigur, ar fi foarte frumos să încerci să vorbești cu el și să aflii daca simte aceleași chestii. Nu ai nimic de pierdut, e mai bine să încerci și să nu meargă decât sa nu încerci niciodată.