| mariacris98 a întrebat:

Cand raportezi o intrebare care este la categoria nepotrivita, care dintre cerculetele de sub ea o bifezi: "Continut obscen/ilegal", "Caracter irelevant" sau "Neinteligibil sau spam"? Si cand raportezi teme, care cerculet il bifezi?

Răspuns Câştigător
| Conjur a răspuns:

Salut.

Când o întrebare este la categoria necorespunzătoare, eu o raportez ca fiind neinteligibilă/spam.Iar când raportez teme, bifez opţiunea "caracter irelevant", deoarece postarea respectivă nu are nicio relevanţă atâta timp cât pe site este interzisă solicitarea rezolvării temelor.

Succes.

4 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Hmm,eu el aleg la nimerealabig grin
buna intrebare
astept si eu raspuns

| alessia5158 a răspuns:

O raportare nu se limiteaza numai la bifarea uneia sau alteia dintre optiuni --- trebuie sa explici motivul pentru care ai facut-o! Raportarile abuzive ale unui user sunt pedepsite cu suspendarea contului sau.
Nu se fac raportari pentru intrebari incadrate intr-o categorie necorespunzatoare asta, pentru ca multi useri sunt nefamiliarizati cu site-ul sau il folosesc ocazional.
Temele se raporteaza bifand " caracter irelevant" + explicatia /motivul raportarii
Raportarea temelor nu se face de-a valma! --- trebuie ca sa observi daca, intr-adevar, acel user are nevoie de ajutor sau o face din lene, delasare si obisnuinta de ai face altul tema.

| ionutz0116 a răspuns:

Poti folosi si formularul de contact din dreapta sus.Totusi as tinde sa cred ca trebuie sa apesi pe " neinteligibil sau spam "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are neaparat importanta ce bifezi. De obicei irelevant(pentru categorie). Ideea e sa scrii la motiv:categorie necorespunzatoare. Si da, poti raporta intrebarile din acest motiv.