| GolopențaAdrian a întrebat:

Cand te suspenda adminul cat esti suspendat?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Depinde de cat te suspendeaza.

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O lună, trei luni, nelimitat. Depinde.

| darrio2007 a răspuns:

Administratorul de bloc? Sau administratorul carui site?

| GolopențaAdrian explică (pentru darrio2007):

Administratorul TPU-lui

| darrio2007 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Atunci intrebarea trebuia postata la categoria Totul despre TPU.

| GolopențaAdrian explică (pentru darrio2007):

In fine

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat e nevoie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Suspendarea contului se face pe 1-3 luni, în funcţie de gravitatea abaterii!
Apoi, dacă mai încalci Regulamentul, o "iei" NELIMITAT ( adică se suspendă DEFINITIV contul )!

"41. Ce sanctiuni se aplica celor care nu respecta regulile comunitatii?
In functie de gravitatea fiecarei situatii, pe TPU se aplica diferite sanctiuni:
- eliminarea postarilor neconforme;
- setarea contului de utilizator astfel incat respectivul sa nu poata posta nimic direct pe site si sa aiba constant nevoie de validarea postarilor;
- suspendarea contului pe o luna sau trei luni;
- revocarea dreptului de a raporta;
- revocarea dreptului de a vota intrebari sau raspunsuri (se aplica acelor utilizatori care voteaza abuziv);
- revocarea dreptului de a utiliza chat-ul;
- suspendarea contului pe termen nelimitat;
- in cazul comportamentelor care intra sub incidenta legii, ne rezervam dreptul de a depune plangere penala si de a sesiza organele abilitate. " - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#41

Toate cele bune!

| Drimmero a răspuns:

Depinde de suspendare si de gravitatea situatiei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O luna, apoi 3 apoi... permanent.

| Fatamuntilor a răspuns:

De la o luna la trei sau pe perioada nederminata in functie de,, gravitatea faptei'
Oricum in momentul in care te-a prins pe picior gresit vei fi anuntat de anunt!

| alexandrualind a răspuns:

Cat doreste el(intre 1-3 luni).

| JustStitch a răspuns:

Te poate suspenda pe o perioada determinata sau nedeterminata de timp

| Helpmeforfree a răspuns:

Pai depinde, de gravitatea situatiei si de site.

Te poate suspenda cateva zile, cateva luni, un an sau chiar de tot.

Bafta happy

| stefanminea a răspuns:

Pana ce te pune un admin înapoi. Altfel nu poti