| anonim_4396 a întrebat:

Care este parerea voastra despre testarea medicamentelor si a altor produse pe animale?

Dar despre maltratarea lor pentru blana sau pielea lor doar pentru a ne imbraca noi cu ele cand exista atatea alternative cum ar fi blana sintetica etc?

De ce trebuie sa sufere atata pentru noi, si ele simt durerea, si ele au sentimente si vor sa traiasca :(

Spuneti-va parerea despre aceste lucruri, sunteti pro sau contra? Argumentati!

Iar pentru cei ce nu stiu cat indura bietele animale sa se uite la acest documentar http://video.google.com/videoplay?docid=1003875157308634 534# insa aveti grija ca e de-a dreptul SOCANT!

Atat am avut de spus.Astept pareri!
Ps.Scuzati categoria

1 răspuns:
| ascovit a răspuns:

Cei drept, parerea noastra cand nu sunt alte alternative nu conteaza, :-(desi trist pentru bietele animalute, nu pot face teste pe oameni:-(. Insa speram ca pe viitor sa gaseasca si alte metode... Foarte trist, nu am privit video sau ce o mai fi la acel link, am vazut destule video Socante cu animale perioada asta, nu mai rezist...