| Dan10079 a întrebat:

Cate puncte trebuie sa am pentru a ajunge la utilizator senior?

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

"2. Marea curatenie a inceput cu segmentarea intre membri juniori si membri seniori. Pentru a cerne apele am stabilit ca un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat. In plus, in curand vom introduce si o conditie de peer review/ peer acceptance – cum zice englezul happy Cu alte cuvinte un numar de X membri seniori (alesi prin tragere la sorti) vor putea decide daca un membru junior merita sa se bucure de statutul de senior – asta ceva mai incolo

Ce nu poti sa faci ca membru junior. Nu poti sa faci trolling in esenta:

- nu poti sa postezi pe chat

- nu poti sa votezi si sa raportezi

- nu poti trimiti mesaje private

Poti insa sa te implici in comunitate si sa dovedesti ca ai ceva de spus."

| Dan10079 explică (pentru CautNume):

Ce nu poti sa faci ca membru junior. Nu poti sa faci trolling in esenta:

- nu poti sa postezi pe chat

- nu poti sa votezi si sa raportezi

- nu poti trimiti mesaje private
De ce nu se poate?

10 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Nu trebuie sa ai neaparat fundite.Trebuie sa ai minim 10 zile pe site si minim 100 de raspunsuri.
Uite : http://www.tpu.ro/adolescenti/cum-devin-senior-pe-tpu/
http://www.tpu.ro/......mult-de-5/
http://www.tpu.ro/blog/?p=2183
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| pwp a răspuns:

20 de mii

| lazarsergiu a răspuns:

20000 de puncte

| valentingb a răspuns:

In partea de sus a paginii ai intrebari frecvente. acolo am citit si eu o data, de mult. pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au cine stie ce mare importanta punctele. Ca sa devii senior, trebuie sa ai 100 de raspunsuri, 10 funde, si zece zile de la inregistrare.

| zuzualina a răspuns:

Eu am avut 20. 000 aproape

| Dan10079 explică:

I-am dat funda lui CautNume pentru ca sa implicat cel mai mult.

| ReapR a răspuns:

1. 000 puncte, 100 raspunsuri normale si 10 ile de la data logarii bafta!

| ReapR a răspuns:

10. 000 puncte pardon.