| Apokales a întrebat:

Cate zile dureaza o suspendare ca motiv spam?
Ce inseamna categoria Filesharing/Linksharing, se poate posta acolo parerea despre un canal de discord?
Am dreptul sa dau invitatie la cineva cu un canal de discord, sa raspunda un admin.

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Suspendarile au perioade nedeterminate: de la 3 la 12+ luni daca-si mai aminteste adminul si de contul tau.
Legat de postarile si discordul, categoria aia pare relativ potrivita.

| Apokales explică (pentru LPCTSTR):

In regula, dar cum poti afla cat timp ai luat pentru spam?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Apokales):

Din pacate nu iti zice nimic asta, doar ca esti suspendat.

| Apokales explică (pentru LPCTSTR):

Deci un prieten a dat o invitatie, intr-o intrebare pe TPU, pentru discord si a luat BAN pentru SPAM. A facut ceva gresit ca a dat invitatie pentru discord pe TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Doamne cate tampeni mi-a fost dat sa citesc in postarea asta, cica intre 3 ani si 12 ani haasa, suspendarea e o luna, apoi 3 luni apoi nederrminat, cat despre restul nu stiu sigur

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Valeu RAY daca mai citeam o data... rolling on the floor
Am vrut sa scriu luni, habar n-am unde-mi era capul laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru Apokales):

Am vrut sa spun luni, scuze.
Prietenul, am o banuiala cine e, a fost suspendat pentru spam, iar pentru asta nu cred ca te ia in teapa adminul doar pentru 2-3 postari, nu?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Apokales):

Inre 1 si 3 luni, iar daca insisti neliminat.
Nu am fost pusa in situatia, dar regulamentul zice ca cei suspendati nu pot face postari, si au dreptul la 5 raspunsuri si acelea moderate.
Cel mai bun raspuns il poti primi de la administatie.

| TPU.ro a răspuns:

Buna,

Suspendarea poate fi pe 1 luna, pe 3 luni sau nelimitat. In cazul primelor 2, contul nu se reactiveaza niciodata automat, ci doar la cerere.

Categoria F/L este o categorie in care poti adresa membrilor intrebari legate de site-uri ce permit linksharingul sau filesharingul, dar nimic ce ar putea incuraja pirateria. Poti intreba despre un canal de discord, poti da invitatii daca acestea sunt cerute sau stii ca persoana e interesata, dar nu poti face spam cu acea invitatie.

Ce e spamul? O reclama nesolicitata. Daca incepi sa pui "intrebari" cu acel link, voi considera ca faci spam: "Vrei sa vorbim, intra aici", "Hai sa petrecem pe discord aici...", "Cine e pasionat de mancare sa intre aici...". Sunt cateva exemple care nu au ce cauta pe site si le interpretez ca fiind spam.

Daca ai si alte nelamuriri, spune-mi. Imi poti scrie si in privat si iti voi raspunde strict la ceea ce te intereseaza.

Zi faina,
Cristina!

| RAY a răspuns (pentru TPU.ro):

""Poti intreba despre un canal de discord, poti da invitatii daca acestea sunt cerute sau stii ca persoana e interesata, dar nu poti face spam cu acea invitatie.""

daca pui o intrebare despre un server de discord, de exemplu ce parere aveti despre discord meu,
trebuie sa pui un link, ca discord e un server care gazduieste servere, degeaba intrebi ce parere aveti de discord, ca asa in general vorbim de un domeniu care gazduieste servere