| MyNameIsEu a întrebat:

Ce este Rank?

Imi spune cineva?

Răspuns Câştigător
| unCalutz a răspuns:

Pozitia ta pe TPUwinking

11 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Rank-ul semnifica pozitita ta in clasament... cu cat este mai mic, cu atat este mai bun. happy

| ImmortalQueen a răspuns:

Arata pozitia ta pe TPUhappy

| push2gl a răspuns:

Pozitia,locul 1
rank 1

| RainUmbrella a răspuns:

Adica pe ce loc esti la puncte de pe TPU

| CrazyTeenager a răspuns:

Rank-ul reprezinta, un loc intr-un clasament / top.

| AvalohAlyn a răspuns:

Pozitia,locul in clasamentul userilor tpu.Numai bine.

| alinutz16 a răspuns:

bai frate daca joci cs(counter-strike)pe un server anume de mult timp ori ai rank mare ori intri in top 15 rank=scrii in chat la cs (apesi y)si vezi pe ce loc esti in server

| andutxza a răspuns:

Ce nivel ai tu (rank) la ce nivel esti tu.

| KIibrDM a răspuns:

Locul tau

cum ar fi la cs rank
pe ce loc esti

| mariaWoW a răspuns:

Page-rank este un algoritm de analiza a link-urilor care atribuie o importanta numerica fiecarui element care face parte dintr-un set de documente interconectate(hyperlinked) cum este World Wide Web. Mai pe intelesul tuturor acest algoritm pe baza caruia functioneaza page-rank-ul da o nota fiecarei pagini web de pe internet. Numele page-rank este o marca inregistrata a Google.

Page-rank indica valoarea calitativa a unei pagini web bazandu-se pe vasta structura de link-uri a web-ului. In esenta, Google interpreteaza un link de pe o pagina oarecare spre o alta ca un vot pentru cea de-a doua. Insa Google este atent nu numai la cantitatea voturilor, sau link-urilor pe care o pagina le primeste, el analizeaza si pagina de pe care este trimis votul. Voturile care vin de pe pagini importante conteaza mai mult si astfel ajuta la formarea de alte pagini importante.

| Christelle a răspuns:

Rang? Cam asa se traduce.