| TPULion a întrebat:

Ce inseamna funda? Raspuns urgent va rog

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Bine ai venit in comunitatea noastra!
Funda este de culoare oranj si pentru fiecare funda primesti 100 de puncte.
Cand vei hotori ca raspunsul este corect,te duci in dreapta utilizatorului respectiv
si dai click pe "Declară răspuns câştigător", iar apoi
click pe "OK".
Si, daca in decurs de 5 zile nu ai ales castigatorul, funda va fi data automat de catre robotelul TPU
utlizatorului care are 5 voturi(inteligent/folositor), iar daca nimeni
nu are atatea voturi vei putea da tu "multumirea"cui vrei!

Citeste: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente! Gasesti mai multe aici.
Baftaa!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Funda este semnul de mulțumire al întrebătorului prin intermediul site-ului!
Are o valoare de 10 puncte.
Citește aici mai mult: De ce sa aleg un raspuns castigator pentru intrebarea pusa de mine?
Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 10 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit :)
Sursa: http://www. TPU.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.

| blueangel99 a răspuns:

Funda = 100 pct.

Funda o ai la fiecare întrebare pusă de tine, în dreapta fiecărui răspuns. Funda este premiul pentru cel mai bun răspuns. O poţi da o singură dată / întrebare. De asemenea, după 100 de răspunsuri şi 10 zile de la activarea contului vei deveni user senior şi vei putea vota răspunsurile de pe site.

Punctele te ajută să avansezi în clasamentul TPU.

Pentru mai multe detalii intră aici: www.TPU.ro/intrebari-frecvente

Bine ai venit printre noi!

| asdfqw a răspuns:

Funda se acorda raspunsul pe care tu il declari castigator. Ea se gaseste in partea dreapta a raspunsului considerat de tine ca fii cel mai bun. Sper ca te-am ajutat.