| stefania_2846 a întrebat:

Ce insemna funda?
urgent!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi, Stefania!
Nu trebuie să cumperi nimic.
Funda = Cocardă oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

Citeşte şi Întrebările frecvenţe: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! Sigur, vei găsi multe răspunsuri şi acolo. Numai bine!

| Karinakari99 a răspuns:

1)Ce este funda?
Este un fel de ''Mulţumesc'' pentru persoana care te-a ajutat cel mai mult. Utilizatorul care o primeşte acumuleaza 100 de puncte. Funda este de fapt un obiect virtual care se dă pe acest site drept mulţumire.
2)Cum se da fundă?
Vezi în dreptul fiecarui raspuns se află o fundă transparenta.Dai click pe una dintre ele şi se va deschide o fereastră în care te întreaba: ''Eşti sigur că vrei sa declari acest răspuns câştigător?''.Iar tu dai pe ''da''.
3)Pentru a afla mai multe citeşte si ÎNTREBĂRILE FRECVENTE:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente!
Succes!

| ombladon a răspuns:

Apasa pe funda din dreapta comentariului si o sa vezi acolo ce inseamna

| Saya a răspuns:

Funda e rasplata care o dai celui ce iti raspunde cel mai bine la intrebarea ce ai pus-o.

| XByancaElenaX a răspuns:

Buna stef
funda=panglica aceia cu care se rasplatesc
raspunsurile corecte, multumiri...
Atunci cand cineva pune o intrebare normal ca trebuie sa existe si o recompensa.Cei de pe TPU au ales fundetele.Aceea se da atunci cand cineva da un raspuns la o intrebare si acel raspuns il ajuta pe cel care a pus-o.
cand cineva iti da un raspuns pe care tu il consideri castigator adica cel mai bun, sub mesajul respectiv iti apare o funda apesi pe ea si se face portocalie daca raspunsul respevtiv ti a fost de ajutor.
Funda este cel mai bun raspuns de la intrebarea ta.
Tu il alegi ca fiind cel mai bun, dandu-i ''funda''-raspuns castigator/cel mai bun/folositor tie.:)
Apesi in dreapta raspunsului meu de ex. si mi-ai dat o funda :):? Adica un raspuns castigator.
Intra pe www.tpu.ro/intrebari-frecvente/ sau in susul paginii daca link-ul nu e bun. si socces
sper ca ti-am fost de folos:D
baftadaca raspunsul meu ti a fost de ajutor imi poti da funda pup

| XByancaElenaX a răspuns:

Daca zici de funda ''reala'' adica o panglica
care arata bine se pune in cap ...ptr fete
sau ca papion la baieti aceasta funda este.
un fel de acesoriu care arata bine
etc etc etc

| hegemon88676 a răspuns:

Funda este acel premiu la un raspuns preferat pui o fundita adica chesia aia de langa acel vazut! Sport la fundite!