| MiAaa234L a întrebat:

Ce poti face cu punctele pe care le primesti atunci cand primesti "funda"
Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa te minunezi de ele happy Nu poti face nimic. Sunt pur simbolice ca un semn de multumire pentru raspunsul tau. Problema este ca sunt multi nesimtiti care nu baga in seama asta si nu dau funda sau apreciere.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"10. Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10

Punctele acumulate pentru răspunsuri ( respectiv şi cele aferente fundiţelor ) te ajută să "creşti" în topul/clasamentul utilizatorilor :)

Ca să avansezi în topul userilor şi să ai un rank cât mai bun ( MIC ) - deci, trebuie să acumulezi cât mai MULTE puncte!

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Te ajută doar să crești în rank.

O zi bună!

| alexs99 a răspuns:

Punctele obţinute atunci când primeşti o fundă te ajută să urci în clasamentul comunităţii, vezi clasamentul la link-ul:
http://www.tpu.ro/useri/clasament-general/
O zi bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajuta in clasamentul general, in cazul in care aspiri la ceva superior, pe site, toata activitatea conteaza.Mult succes.

| Cristina27061999 a răspuns:

Te ajuta sa iti cresti propriul rank