| ShadoWizz a întrebat:

Ce rol are oracolul TPU? Cei cu punctele acumulate in urma raspunsurilor date in oracol,ce fac cu acele puncte? mai nou imi apare ceva gen "Castigi un ipod", am peste 7000 de puncte, toate intrebarile le am rezolvate dar pentru ce sunt astea?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
piecare punct iti este adaugat la totalul punctelor tale de la profil, ele te ajuta sa cresti in clasament si ai posibilitatea sa fi un posibil castigator prin tragere la sort..trebuie sa raspunzi la toate intrebarile din oracol.
http://www.tpu.ro/blog/?p=4281
O seara buna:)

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic cu acele puncte.
Ele te ajută să crești în rank, și astfel ai un loc mai bun în clasamentul TPU. (http://www.tpu.ro/useri ) adică se adaugă la total cu celelate.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu punctele alea cresti in rank.

| ShadoWizz explică (pentru anonim_4396):

Nu ma refer la punctele primite daca raspunzi, ai un raspuns castigator, te loghezi etc ca stiu cu alea cresti in rank, eu ma refer la punctele din oracol.eu am 6115 puncte pentru raspunsuri, fundite iar in oracol am peste 7000 puncte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punctele din oracol nu sunt separate de cele care ajută la creșterea în rank, adică scăderea cifrei pentru a ajunge în clasament.
Și oracolul are rol de reclamă, cred. Degeaba suntem aburiți cu „vezi cum te potrivești cu cineva de la prieteni", e prea insignifiant.