| мιнαɛℓα36 a întrebat:

Cu adanca durere, pentru cei care l-au cunoscut, va spun ca a plecat dintre noi un adevarat prieten, un suflet mare, bun si frumos!
Adio, Hombre! :(

http://www.tpu.ro/utilizator/klad

Va rog din suflet, nu raportati!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mulțumim Hombre că ai existat! Că ne-ai făcut să zâmbim, prin prezența ta, aici, pe site. Și nu numai...
O să ne lipsească enorm umorul tău, în care strecurai mereu 'caprele' tale. Cine ți-ar putea uita, vreodată, hazul?!
Prieten bun, capricios, nebunule frumos du-te liniștit, acolo unde stelele te-au chemat... Noi vom rămâne cu amintirea și bucuria pe care ne-ai transmis-o. Am fost o norocoasă că te-am cunoscut. Nu îți voi spune niciodată adio...
Pentru tine, Florin... :'(
http://postimg.org/image/sb8fxkix5/

| Dorugar a răspuns (pentru floresdemayo):

Bravoo! Aplauze pentru aceste frumoase cuvinte.
Iata un raspuns frumos, al unui om deosebit de inteligent, cu suflet cald si plin de omenie.
Iata ca iti multumesc si eu ca TU existi!

32 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

sad Miha, nu îmi vine să cred...

NOname
| NOname a răspuns:

Vorba lui...
http://www.tpu.ro/......FhpruDMjXU

| EmaS a răspuns:

A fost un om plin de simtul umorului, un om sufletist care ma tachina mereu din cauza credintei mele in Dumnezeu. M-as bucura daca in timpul suferintei si-a amintit din ceea ce ii spuneam eu, sa isi rezolve problema sufletului. De alegerea noastra depinde locul in care ne vom petrece vesnicia. Sincere Condoleante familiei.

| мιнαɛℓα36 explică (pentru EmaS):

Nu a suferit! A facut un accident vascular cerebral!

| мιнαɛℓα36 explică:

M-am gandit mult inainte de a pune acest post, imi era teama tocmai de anumite personaje...cum au aparut mai sus!
Acest post nu e pentru toti!
E clar ca va doare undeva! Este logic din moment ce nu l-ati cunoscut!
Insa frumos ar fi fost sa va abtineti de la comentarii rautacioase, venite mai ales din partea crestinilor!
Am vrut doar sa ii anunt pe cei care l-au cunoscut mai mut sau mai putin, pe cei care au interactionat cu el pe acest site!
Hombre era ateu, stiti majoritatea dintre voi!
Nu am facut acest post nici ca sa primeasca vesnica miluire sau pomenire! Nu i-ar fi placut asta! Deloc!
Dar faceti cum considerati voi ca este mai bine!

| RAY a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Miha nu e vorba de durut da cui i pasa, chiar am citit intro carte ca mai tare te doare de un cos pe nas decat de vreo 100 omorati in atentate,tot ce facem,facem pentru noi si atat, el era in lista mea de ignor apropo, asta e, eu daca mor maine cui va pasa? parinti, familie etc atat si poate 1, 2 prietenii in rest cui ma intelegi? asta e, fiecare ne ducem acolo

| Leocerba a răspuns:

Imediat ce am citit ce-ai scris, am fugit pe fb. unde uneori mai schimbam idei, glume. Ultima lui postare acolo este un citat semnat Malaele, "Trecut de **** am avut, prezent de **** avem, bine ca nu avem nici un fel de viitor". Pentru prima oara, un citat semnat Malaele ma cutremura.
Atat de multe vorbe frumoase mi-a spus omul asta, si la bine si la leafa, atat de simpatic se incurca in cuvinte si in gramatica, si m-a ajutat sa salvez asta-vara si un brad care se uscase aproape, pana sa-i cer ajutorul efectiv.
Nu-mi vine sa cred!
Anyway, Hombre, bradul din gradina mea e bine, verde, zdravan, de azi inainte de cate ori o sa trec pe langa el, o sa-i spun Salut, Hombre! Cum ne mai luptam cu comunistii astia, bre?!
Da` tot nu pot sa cred!

| Leocerba a răspuns:

Ultima oara am vorbit cu el pe 21 septembrie. Era generos, relaxat si amuzant, ca de obicei.
Nu ma pot obisnui cu ideea...

| мιнαɛℓα36 explică (pentru Leocerba):

Ultimul contact l-am avut pe 24 septembrie. Mi-a scris la multi ani si un video funny! sad sad

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Chiar am sesizat lipsa lui pe site.sad
Rand pe rand, ne ducem...sad
Odihna vesnica!

| RAY a răspuns:

Salut miha, acuma mi-am amintit de el din pacate nu am avut ocazia sa comunic cu el, nu stiu daca am discutat aici pe TPU, asta e viata o data cu toti vom pleca acolo

| RAY a răspuns:

Daca avea ce faceai? apreciez simtul umorului care il ai

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Să-l ierte şi să-l odihnească Dumnezeu!

Fie-i ţărâna uşoară!

| T0T a răspuns:

Tipul nu mi-a plăcut și sunt multe de zis dar nu se vorbesc de rău morții. Oricum RIP, fiecare ajunge acolo mai devreme sau mai târziu.

| K0sti a răspuns:

Dumnezeu sa-l odihneasca! R.I.P!

| Fatamuntilor a răspuns:

Dumnezeu sa-l odihneasca!

| Inferno a răspuns:

Dumnezeu sa-l aiba-n paza.

| milan9 a răspuns:

Dumnezeu sa-l odihneasca... A fost un om bun...

| milan9 a răspuns:

Stie cineva dintre voi care era de fapt numele lui @Hombre?

| Mădă0611 a răspuns (pentru milan9):

Florin. Ajunge pentru pomelnic.

| danut a răspuns:

Ce iti este si cu viata asta, regrete pentru un bun coleg. sad

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Sa-i fie tarana usoara.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Fass,nu il cunosc dar toti suntem datori cu o moarte, si el nu face exceptie.Pe mine unul nu ma atinge si nu ma intereseaza asta.Ati ajuns intr-un hal in care,,plangeti,, o persoana virtuala,care poate foarte bine sa nu fie moarta (a mai fost un caz). Terminati cu rahatul asta,daca e mort,e mort! Sunteti jalnici,anumite persoane desigur. Apreciez sinceritatea lui jwoww care a spus clar,,born to die,, si are dreptate.Ce regretati atat? Era tatal, fratele, unchiul, prietenul vostru? In doua zile o sa reveniti la certuri si penibilitati, iar mortul o sa fie mancat de viermi! Jalnic ce a ajuns lumea...

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu imi era prieten si nu mi-a dat impresia ca avea un "suflet mare bun si frumos".
Ateii parca nu cred in existenta sufletului.

| Dorugar a răspuns:

Pacat mare ca s-a stins un om inteligent.
Condoleante familei care va suferi din cauza acestei mari pierderi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu sa-l odihneasca... sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooo, nu imi spune, a murit de ziua mea? surprise
Eeh, ce pot spune BORN TO DIE, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un user emblema al site-ului si facea comunitatea mai placuta si pentru aceia trecuti de adolescenta.
Pacat!

Strict rezumandu-ma la site pot sa zic ca a fost o placere deosebita sa-i zaresc postarile pe site (eu nu prea intru la Religie, dar il stiam mai ales de pe la chestiuni filozofice si politice). Avea ceva unic in umorul lui. Sarmanele capre fara stapan...

| BogdantheDreamer a răspuns:

Dumnezeu sa il ierte!

| BlackRaven45 a răspuns:

Sa-i fie tarana usoara.

| TortQuemado a răspuns:

S-a dus să vorbească despre capre cu îngerii.