| Antonia1234 a întrebat:

Cum fac sa fiu,, expert TPU"? Dar,, userul anului"? Trebuie sa fiu si utilizator senior?

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Da,trebuie să fii senior.Asta devii automat dacă ai 10 zile pe TPU şi minim 100 de răspunsuri.
Expert TPU nu devii automat.E obligatoriu să ai 500 de răspunsuri dar nu înseamnă că dacă ai ajuns la acest număr de răspunsuri eşti automat expert.Nu se ţine cont de numărul de fundiţe sau de puncte pe care-l ai.Se ţine cont de calitatea răspunsurilor tale,trebuie să fii destul de activă pe site,să dai răspunsuri des şi când adminii vor considera că ai îndeplinit condiţiile necesare ca să devii expertă,atunci ai să devii.
Ca să fii user-ul anului trebuie să fii foarte activă pe site, să ajuţi des, să respecţi regulamentul şi ceilalţi useri trebuie să te voteze. Dacă ai adunat cele mai multe voturi ai ieşit user-ul anului.Dar bineînţeles că ai de muncă până să ajungi user al anului.

3 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Pentru a ajunge "Expert TPU", nu contează numărul de fundițe, ci calitatea răspunsurilor (contează calitatea nu cantitatea), cât de mult ai ajutat. De asemenea, sunt și două condiții :
Să ai în total peste 500 de răspunsuri, și numărul de răspunsuri să fie împărțit la numărul de răspunsuri câștigatoare, dar cel puțin din 10 răspunsuri, unul să fie câștigător.
Când vei îndeplinii aceste condiții, adminii vor decide când a venit momentul. Ei au ultima decizie.
Pentru a ajunge "Userul Anului", trebuie să fii votat de ceilalți useri.
Baftă.

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Normal,nu ai cum sa fii expert fara a fi senior, pentru ca iti trebuie minim 500 raspunsuri si minim 2 luni pe site
user al unului-e cel mai greu, voturile sunt baza aici, nu are oricine sanse.Userul anului se alege in noiembrie, in fiecare an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devii senior dupa ce depasesti 10 zile si 100 raspunsuri; iar pentru a avansa trebuie sa ai peste 500 raspunsuri si cel putin 10% sa fie delarate cistigatoare.Conteaza calitatea raspunsurilor si nu devii expert automat.Nu tu ei aceasta decizie.Numai bine.