| Ovidiu77777 a întrebat:

Cum pot ajunge la urmatorul rank si care este acela? Ce facilitati am?

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Acum esti junior, adica esti un user cu un cont proaspat facut care inca nu are toate beneficiile obisnuit.

Urmatorul rank este cel de senior.
Pentru asta trebuie sa ai minim 10 zile de activitate pe site si macar 100 de raspunsuri.
Odata ajuns senior de poti bucura de site fara restrictii.

Urmatorul rang este cel de user al zilei, saptamanii sau zilei.

Userii zilei sunt userii care au dat cele mai multe raspunsuri folositoare in acea zi, si sunt recompensati de admini cu un tricou..pe care il poti personaliza.

Userii saptamanii sunt userii care au iesit de cele mai multe ori userul zilei in decurs de o saptamna si primesc o cana *mare premiu...*

si userul lunii este userul care a dat cele mai folositoare raspunsuri in respectiva luna.
Acesta e nominalizat de useri, si ales de admini, experti si useri ai anului.
*premiul aici este unul substantial *

Dupa vin expertii TPU.

Sunt userii care au dat raspunsuri de calitate pe site, au incercat sa se tina departe de conflicte si in general au adus un plus calitatii site-ului.
Acestia sunt alesi de catre admini, dar userii pot sa ii nominalizeze

SI ultimul rank este cel de user al anului.

Userii anului sunt cei mai buni useri de pe site in respectivul an.
Pana acum au fost 4.
Brigaela, Noname, Legiuitoarea si Ioandelasal.

Si ar mai fi adminii TPU, adica fondatorii site-ului, cei care decid ce se intampla pe site si iau cele mai importante decizii.
Bine, admin nu o sa ajungem niciunul dintre noi...

Si ca facilitati?
Nu sunt prea multe, in afara de respectul celorlalti useri.
Dupa ce treci de rankul de expert TPU ai avantajul ca intrebarile recomandate sau raportate de catre tine apar sau dispar mai repede de pe site...dar atat.
Nu sunt mari diferente

| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

Trebuie sa ai 10 zzile de cand ti-ai facut contul si mai trebuie sa ai 1000 de puncte ca sa devii senior sau dupa sen ior urmeaza expert deci cu caqt raspunzi la mai multe intrebari primesti puncte care iti cresc gradul. Funda.