| aigi1 a întrebat:

Cum pot gasi utilizatori TPU adica o bara ceva unde sa scriu numele

Răspuns Câştigător
| ILoveRain a răspuns:

Http://www.TPU.ro/useri

13 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Cand vreau sa gasesc un utilizator si mi-e lene, eu doar apas pe numele unui utilizator, si ma da la profilul lui, dau click pe utilizatori asta fiind langa Pagina principala mai sus de nume si acolo imi da lista direct.

| Klepto a răspuns:

@Elianna Ce multe semne de exclamare mi-ai trosnit de rotule, nu-mi spune ca avatarul meu ti-a speriat pisica si s-a lansat cu ghearele inainte direct in coapsa ta.
Cum din prima vezi intrebarile pe site, eu dau click pe oricare nume doreste inimioara mea si ma duce la contul cuiva, de acolo dau click pe utilizatori si am lista unde pot sa caut linistit.N-am nevoie de o postarea cu numele userului ci orice postare sa ma duc la un cont oarecare pe care-l folosesc ca trambulina sa ajung la lista de utilizatori unde-l caut pe cel in cauza.
Nu-ti fa griji, nu esti prima care simte simptomele de "neintelegere de Klepto", este o conditie recunoscuta medical, trece repede, doar discuta cu cineva normal si coerent.
Fiecare cu metoda sa, eu cu a mea gresita, tu cu a ta corecta, deci "You were right and i was wrong".

| Klepto a răspuns:

@Elianna Gura ta spune "n-am nimic cu tine", dar frumoasele alea semne de exclamare spun altceva sau acele semne inseamna altceva? Ce coincidenta si eu tip la cineva cand ii fac o observatie nevinovata.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Te duci la "Comunitatea",sus in dreapta, si acolo, in stanga butonului "Cauta" poti sa tastezi numele userului.

Elianna
| Elianna a răspuns:

@Klepto: Da, daca ai o postare cu numele lui! Dar daca nu ai asa ceva, trebuie sa ajungi la contul lui altcumva!

Elianna
| Elianna a răspuns:

@Klepto:Omule,facusem o afirmatie nevinovata. De ce ai sarit la jugulara mea? Si pe calea mea si asa cum zici tu,tot la "comunitatea" se ajunge! Numai ca "utilizatorii" tai este un buton minuscul pe care abia daca-l gasesti pe pagina, iar "comunitatea" este ditamai butonul pe care-l poate vedea orice incepator. Bunicul meu avea o vorba de haz: "Ori Sf. Ion, ori Sf Gheorghe...tot un drac"! Adica ambele variante au acelasi rezultat.

Elianna
| Elianna a răspuns:

@Klepto:Nu mai fi asa sensibil la semnele mele de exclamatie!

| ღClauuღ a răspuns:

Dai la vizualizare profil, apoi deasupra imaginii tale apare prima pagina-si utilizatori, dai la utilizatori si apar acolo toti si poti si sa-i cauti tuhappy Bafta!:*

| jadir a răspuns:

Http://www.TPU.ro/useri dai sus la COMUNITATE si ai mai multe categori.

| francesca89 a răspuns:

Sus la "comunitate" e o lista cu toti userii si o casuta unde poti da cautare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.TPU.ro/useri si in casuta "cauta" scrii userul.

| AndutzaAndu09 a răspuns:

Pai uita-te sus la TPU Wiki si o sa gasesti acolo unde sa-i gasesti
FUNDAbatting eyelashes?

| Iubiţica95 a răspuns:

Intri la prietenii tai si acolo cu albastru scrie Utilizatori si dai click si iti apar multi utilizatori si mai sus este o bara unde scrii nick-ul si apoi dai click cauta
Imi pare bine ca ti-am fost de ajutor... fundita?