| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi "deblochez" un alt cont care e suspendat?
De exemplu, asta nu e contul meu original, e unul secundar, insa, vreau sa fac sa mi-l deblochez pe celalat si sa-l folosesc din nou.

Ce sa fac?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#43

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Inca apar suspendat de mai bine de 3 luni. Acum, ce fac?

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

"La expirarea perioadei de suspendare utilizatorii vor fi trecuti la cerere pe statutul "activ"," - scrie in Regulament.

"Acum, ce fac? " - Acum scrii la Contact, asta faci! Si ceri reactivarea contului.
Succesuri!hee hee

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În PRIMUL rând, NU trebuie să mai încalci Regulamentul ( pe care, din păcate, NU-l şti )!

Iar prin simplul fapt că ţi-ai mai făcut un cont, ai ÎNCĂLCAT ( iar ) Regulamentul TPU deoarece ai cont multiplu - lucru INTERZIS pe acest site!

Apoi, ai fost înştiinţat/ă prin acel e-mail de perioada pe care ai fost suspendat/ă ( 1 sau 3 luni )!

La expirarea acelei perioade ar fi trebuit să CERI trecerea pe statutul "activ", prin mesaj la "Contact" :
http://www.tpu.ro/contact

"43. Ce nu pot face utilizatorii suspendati?
Membrii TPU care, in ciuda avertismentului primit, continua sa foloseasca un limbaj injurios/ obscen sau sa nu respecte regulile site-ului vor fi trecuti pe statutul "Suspendat". Timp de o luna sau trei, in functie de decizia adminului, ei:
- vor putea posta maxim 5 raspunsuri pe zi, iar acestea vor fi moderate
- nu vor putea posta nici o intrebare pe perioada suspendarii
- raspunsurile lor vor fi marcate special in lista de raspunsuri
- profilele lor de utilizator vor fi marcate cu utilizator suspendat.

La expirarea perioadei de suspendare utilizatorii vor fi trecuti la cerere pe statutul "activ", cu exceptia acelor utilizatori care au continuat sa profereze injurii in raspunsurile lor pe perioada suspendarii.
Conturile utilizatorilor care vor continua sa foloseasca un limbaj injurios sau obscen dupa ce suspendarea a fost revocata vor fi eliminate.
De asemenea, utilizatorii care, dupa revocarea suspendarii, incalca politica site-ului in orice fel vor fi eliminati de pe site." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#43

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai doua conturi? Cum adica cont secundar? Nu ai voie mai multe conturi, sa stii asta!
Daca ti-a trecut perioada de suspendare scrii la contact, si ceri acest lucru (deblocarea)
Dupa care ceri stergerea acestui cont!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Poate ca daca adminii si moderatorii s-ar interesa mai mult de cei suspendati, poate n-as mai fi facut un alt cont.
Pesemne, chiar crezi ca sunt singurul?

Oricum... unde naiba apare perioada suspendarii? Eu vad doar data cand am fost suspendat si au trecut deja trei luni.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

"unde naiba apare perioada suspendarii?" - apare in mail-ul ce l-ai primit atunci cand ai fost suspendat sau...in Regulament:

"Membrii TPU care, in ciuda avertismentului primit, continua sa foloseasca un limbaj injurios/ obscen sau sa nu respecte regulile site-ului vor fi trecuti pe statutul "Suspendat". Timp de o luna sau trei, in functie de decizia adminului/ei. "

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca s-a rezolvat.Acum te hotarasti pe care cont ramai!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Regulamentul interzice folosirea a 2 conturi.Trimite solicitarea ta la CONTACT si decizia la care cont vrei sa renunti.O seara buna.