| yukio16 a întrebat:

Cum sa castiga punctele TPU?

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

E simplu să obții puncte!
Când ești logat și dai răspunsuri faci puncte. Pentru un răspuns aprobat, primești automat 50 de puncte. Punctele le mai obții prin răspunsuri câștigatoare; acestea valorează 100 de puncte. De asemenea, mai obții puncte și prin rapiditatea de a răspunde:
- pentru primul răspuns se oferă 50 de puncte;
- pentru al doilea răspuns se oferă 40 de puncte;
- pentru al treilea răspuns se oferă 30 de puncte;
- pentru al patrulea răspuns se oferă 20 de puncte;
- pentru al cincilea răspuns se oferă 10 puncte.
Bineînțeles, se mai obțin puncte dacă cineva te votează cu voturi pozitive. Dacă cineva îți votează răspunsul cu "Inteligent", "Amuzant", sau, "Folositor", primești câte un punct. Dacă cineva îți da voturi negative la un răspuns, nu primești nici un punct.
Pentru alte informații utile, poți accesă link-ul de mai jos:
http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente
Baftă!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Tot ce trebuie să ştii despre TPU, inclusiv cum stă treaba cu punctele, găseşti aici: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente.
Succes.

| maiAm8conturi a răspuns:

Copy&paste:
"Furand de pe wikipedia!"
Ce naiba e asa greu?!?!

| FlippyFlippy a răspuns:

Pai zilnic raspunde la intrebari pune raspunsuri, primeste funde si asa! si sa intri zilnic! funtidaa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa raspunzi la intrebarile de pe TPU cat mai util.
Cu fiecare raspuns, voturi pozitive sau/si funda vei primi puncte.
Bafta!

| ItachiUchiha a răspuns:

Daca ai multe raspunsuri ti se aduna puncte. Funda.