| danyinotatoru a întrebat:

Cum se fac punctele pentru a avansa in rank?

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

Punctele le câştigi, dacă cineva îţi votează răspunsurile "folositor" sau " inteligent".
Punctele se mai obţin prin "Funde" (Răspunsuri Câştigătoare). De exemplu: Eu ţi-am dat ţie funda, şi ai primit 100 de puncte.
Înţelegi? Funda valorează puncte.

Site-ul TPU.ro are sloganul acesta: " Nu contează cantitatea, ci calitatea."
Cu cât răspunsul tău e mai "folositor", "inteligent" sau "amuzant",
vei primi mai multe voturi pozitive.
Dacă postezi un răspuns care este aprobat, primeşti automat 50 de puncte şi pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Puncte se mai oferă şi aşa:
Primul răspuns = 50 puncte
Al doilea răspuns= 40 puncte
Al treilea răspuns=30 puncte
Al patrulea răspuns= 20 puncte
Al cincilea răspuns= 10 puncte
Baftă!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin activitatea constantă pe site, prin răspunsuri de calitate aprobate și postate.
Pa, pa.

| Ana94 a răspuns:

Faci puncte pentru răspunsurile pe care le postezi.Nu primeşti puncte pentru întrebările pe care le pui.

Primeşti 50 de puncte pentru fiecare răspuns de-al tău care este aprobat.Primeşti 100 de puncte pentru fiecare fundă care-ţi este acordată. Dacă altcineva îţi votează răspunsurile cu "folositor" sau "inteligent" primeşti câte un punct pentru fiecare vot.

Primeşti puncte şi pentru rapiditatea cu care răspunzi la o întrebare: ai 50 de puncte dacă răspunzi primul, 40 dacă răspunzi al doilea, 30 dacă răspunzi al treilea, 20 dacă răspunzi al patrulea şi 10 dacă răspunzi al cincilea.