| iulia1610 a întrebat:

Cum trimit cereri de prietenie pe TPU?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
intra pe profilul fiecarui utilizator, sub poza de profil exista optiunea Adauga prieten...ori intra pe profilul tau si selecteaza acceptarea prietenilor automat.
O seara bunahappy

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a trimite Cereri de prietenie, dai click pe numele userului respectiv, intri pe profilul acestuia şi acolo ai o "tastă" verde pe care scrie "Adaugă ca prieten" - dai click pe ea, eventual îi scrii şi un mesaj, apoi confirmi trimiterea Cererii de prietenie.

Mai urmează ca ( persoana căreia i-ai adresat acea Cerere ) să o şi accepte...

Se va trimite un mesaj ( în funcţie de setările contului acelui user ) prin care îi solociţi prietenia, iar dacă o aprobă, atunci va apărea în secţiunea "Prieteni".

Toate cele bune.

| alexs99 a răspuns:

Pentru a trimite cereri de prietenie trebuie sa intri pe profilul utilizatorului caruia vrei sa-i trimiti cererea si sa dai click pe casuta ''adauga prieten'' de sub poza de profil.
O zi buna.

| LTAA a răspuns:

Pe pagina de profil a utilizatorului respectiv, selectezi "Adauga prieten" scris cu alb pe verde.

| andrei1237 a răspuns:

Intri pe profilul oricarui utilizator care doresti si ai jos Adauga prieten si dai click acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in profilul utilizatorului respectiv si acolo ai optiunea ''Adauga prieten''.

| MDenisee a răspuns:

Nu ai altceva mai interesant de facut decat sa pui intrebari fara sens?

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Dai la profilul useru-lui si jos dai clik pe bara verde unde scrie dauga ca prieten si dai pe ok