| cristi987 a întrebat:

Daca imi da cine o funda ce inseamna?
eu am da nu ma ajuta cu nimic! ce simbolizeaza?

Răspuns Câştigător
| Nicolelenaa a răspuns:

Este un ''mulțumesc'' din partea celui care a pus o întrebare iar tu i-ai răspuns. dacă cel care a postat o întrebare considera ca tu ai răspuns cel mai bine dintre toți primești aceasta fundă.
Funda te ajută să crești în rank, adică să devii mai popular pe TPU.

Bine ai venit pe site. happy

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Inseamna ca cineva apreciaza raspunsul tau si drept multumire ca ti-ai facut timp sa raspunzi bine la o intrebare iti da o funda! Este un simbol de multumire!

| Adry05 a răspuns:

Buna! Funda reprezinta intr-un fel multimirea unui utilizator ca te-a ajutat cu o problema. Adica, ca a postat un raspuns la o intrebare de tine, [ca aici de exemplu] care pe tine te-a ajutat. Funda, in acelasi timp te ajuta sa-ti cresti punctele de la profil, si odata cu punctele crescute, locul tau in clasamentul TPU. O zi buna si mult succes in continuare!happy

| Chris a răspuns:

Comentariul cu fundita a fost cel mai de folos user-ului care a pus intrebarea.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Cand dai ofunda cuiva inseamna ca raspunsul acelei persoane te-a ajutat cel mai mult iar cand primesti tu o funda se adauga la profilul tau iar cu cat ai mai multe cu atat mai bine si cred ca acele funde pe care le capeti te ajuta sa devii expert TPU.

| zanesiprintese a răspuns:

1000 de puncte happy

| Cami112 a răspuns:

Pai. cu cat primesti mai multe funde.ai mai multe sanse sa castigi premiul pentrul cel mai bun candidat TPU.happy