| Insurgent a întrebat:

Ce inseamna pentagrama sh mai ales ce simbolizeaza dar heartagrama? sh care e diferenta dintre cele 2, mersi mult
funda

6 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Cea cu vârful în sus este bună cea cu vârful în jos este satanică.

Şi cea cu 7 colţuri mai e satanică.

Cea cu vârful în sus e pentru protecţie.
T.

| LoveToHate a răspuns:

O pentagramă este o stea cu cinci colțuri. Oamenii spun ca este asocita satanei.pentagrama este un simbol religios păgân. Semnifică libertate, dar si agresivitate.Se spune ca te atrage spre necredinta si te indreapta spre rau.
http://www.bestial.ro/magazin-449-pandantive-5904-k413_pentagrama.html
heartagrama este o combinatie dintre o pentagrama si o inima care inseamna legatura dintre iubire si moarte.heartagrama reprezinta perfect stilul de muzica metal.
http://www.sodahead.com/entertainment/him/question-366043/

Amondoua pot sa faca vraji cu ajutorul unor ritoaluri.

Nu stiu cat e de adevarat!:D

Sper ca te-am ajutat cu ceva!

| Cjay a răspuns:

Pentagrama este semnul diavolului de obicei era folosit in sanscriptahappy iti pot zice mai multe despre astea uite id meu yo_numay_yo_clau sau emailul e la fel @yahoo.com
Am si un fel de descanteceoh go on bla bla bla
daca vrei nu altahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna "sh" pe care l-ai scris dupa cuvantul pentagrama?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea cu varful in sus si neincercuita este pentagrama, cea cu varful in jos si incercuita este pentaclul, si cea cu jumate de pentagrama o inima si incercuita este heartagrama ...mai cauta si u pe google, a si sa nu'ti treaca prin cap sa incerci ceva ritualuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtf, frate laughing
Hertagrama e caracteristica trupei HIM, reprezinta legatura dintre dragoste si moarte, sau dragoste eterna. So chill out, daca vezi pe cineva purtand o hertagrama nu trebuie' sa zici ca e satanist/a laughing.
Ah, si cine v-a zis voua ca se fac vraji cu hertagrame? straight face
Pentagramele sunt asociate diavolului, pentru ca daca intorci o pentagrama iti apare un cap de tap.