| Laura1092 a întrebat:

Daca raspund a 9437456234523470534057340 la o intrebare, cate puncte primesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 puncte, cu exceptia cazului cind raspunsul este declarat cistigator(100 puncte), lucru putin probabil.Numai bine.

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Depinde, daca raspunul este si castigator ai 100 de puncte in plus, vezi mai jos informatile:

Cum castig puncte pe TPU?
Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte.

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Laura1092 explică (pentru evenso):

Daca am raspuns primul si am si raspunsul castigator, primesc 50 pct + 100 pct?

| evenso a răspuns (pentru Laura1092):

Da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laura1092):

Nu ai inteles foarte bine informatiile de la intrebari frecvente, iar raspunsul declarat castigator nu este corect. Orice raspuns, indiferent de numarul sau, primeste 50 de puncte.Deci raspunsul cu numarul 9437456234523470534057340 va primi 50 de puncte, nu 10. Daca raspunsul este primul, la cele 50 de puncte se mai adauga 50, daca este al doilea se mai adauga 40, daca este al treilea se mai adauga 30, 20 in plus pentru al patrulea si 10 in plus pentru al cincilea.Deci primul raspuns are, din start, 100 de puncte, al doilea 90, al treilea 80, al patrulea 70, al cincilea 60, iar celelalte, dupa cum am mai spus, valoreaza 50.De asemenea, daca raspunsul e castigator, vei primi 100 in plus, iar daca este votat cu inteligent/folositor, vei primi cate un punct in plus pentru fiecare vot de inteligent sau folositor primit.Deci daca raspunsul tau este primul si va fi selectat castigator, valoarea lui totala nu este de 200 de puncte: 50 pentru raspuns+50 pentru faptul ca a fost primul+100 pentru faptul ca a fost declarat castigator=200 total. Daca, spre exemplu, mai primeste si 2 voturi folositor(=2 puncte)si 3 de inteligent(=3 puncte), raspunsul va avea 205 puncte. Sper ca ai inteles mai bine acum. Daca mai ai, totusi vreo nelamurire, sau nu ai inteles perfect ceea ce am spus, nu ezita sa ma intrebi.Numai bine.

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Cum castig puncte pe TPU?
Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte.