| Radu_Cristescu_1942 a întrebat:

De ce discriminati si limitati varsta de inscriere doar de la anul 1947? Are vreo semnificatie?
PS. Intrebarea mea n-am stiut unde s-o incadrez. Poate ar fi bine de adaugat si categoria "Alta categorie".

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este vorba de TPU nu stiu de unde ai luat ca varsta este limitata, eu n-am vazut nicaieri.
Eu sunt nascut in 1947 si cunosc ca sunt cel putin 2 utilizatori mai varstnici decat mine.

| TPU.ro a răspuns:

Buna,

A fost ales un an oarecare, nu e vorba de nici o descriminare, ci doar o simpla setare. Daca cineva doreste schimbarea anului imi poate scrie oricand.

Zi buna,
Cristina, TPU.ro

| Fatamuntilor a răspuns (pentru TPU.ro):

Si eu cred e doar o setare!
Celalat prag nu mi pare ok! 2015?

| TPU.ro a răspuns (pentru Fatamuntilor):

E tot doar un prag, daca cineva incearca sa isi faca cont setand anul 2015 nu poate, ii va aparea mesajul ca nu are varsta legala.

| johnnny123 a răspuns:

Cred ca termenul "discriminare" este un pic cam puternic.

Intr-adevar, vad acum ca anul nasterii permite selectia doar pana in 1947. Dar sunt convins ca nu este vorba despre o actiune premeditata a platformei TPU impotriva oamenilor in varsta, ci doar de o scapare.