| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea cer funde?
Daca ai dat un raspuns care crezi ca este folositor/inteligent atunci ai incredere ca vei primi funda daca l-a ajutat cu adevarat pe cel care a pus intrebarea!
Eu nu dau funde celui care cere! Se mai intampla foarte rar daca raspunsul este cu adevatar folositor si este cel mai bun dintre totate!
Oricum nu dau funda celui care cere pentru ca da dovada ca este disperat dupa funde si ca raspunde doar pentru funda!
La ce va ajuta daca aveti multe funde? La nimic!
Suntem aici sa ne ajutam intre noi [toti pentru unu]!
Nu sa ne luam la intrecere [care poate sa faca mai multe funde]
big grinlaughing!

7 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Eu nu sunt aici să ajut pe nimeni, eu doar mă amuz cu unii ...pe seama unor. Oricum nu asta era ideea.
De ce cer funde? Că vor să fie cool în primii 10, să-i știe lumea eventual să-i bage în seamă și pe ei...motive sunt destule. Oricum un lucru e clar: disperați după atenție. ( probabil au părinți ocupați și duc lipsă de prieteni)

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Nah, eu sunt aici ca sa ma leg de idioti big grin Cand vad o intrebare mai interesanta ma chinui si dau un raspuns bun big grin Nu-mi pasa de funde, as fi mai fericit daca in loc de funda as primi o bere big grin (fetele pot oferi mai multe decat 1 bere laughing )

| MâţaD a răspuns:

Mda,sunt disperati saracii oameni,batuti de soarta.Vor sa se afirme, sa arate ca ei sunt "cineva", ca sunt inteligenti si folositori daca au multe funde.Cred,altfel nu imi explicbig grin.

| Yppy a răspuns:

Exact. Sunt de acord. Acum ce trebuie sa fac ca sa iau funda la "intrebarea" asta? Glumesc, desigur.

| Zendayya a răspuns:

Funda primesti cand ai dat un raspuns bun, cand intr-adevar ai ajutat persoana in cauza. Daca aduni multe funde inseamna ca ai fost de folos, ca ai oferit o mana de ajutor. Voi nu va simtiti bine cand stiti ca puteti si chiar sunteti de folos? Cam asa sta treaba cu fundele astea. Scuze ca m-am repetat.

| Cristian95Alex a răspuns:

Mda ai dreptate. Funda? laughing glumeam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...unii cer funde pentru că alții s-au apucat și au scris la finalul intrbărilor că vor oferi o fundă. astfel că acum a devenit aproape o condiție; așa cum intre noi barbații circulă chestia aia cu berea! îi oferi unuia o bere pentru te miri ce serviciu,ca mai apoi cînd ajungi să-ți întrebi cel mai bun amic daca s-a culcat cu nevastă-ta cît ai fost tu plecat din oraș, îl auzi ca-ți răspunde:** eu îți spun, dar dai si tu o bere-doua?**!