| Dana2103 a întrebat:

De ce pe TPU nu avem posibilitatea sa punem direct intrebari anonime? De ce trebuie sa fie anonime doar odata cu stergerea numelui de acolo?
O alta chestie este se afiseaza orice intrebare sau comentariu public,ceea ce este deranjant cel putin pentru mine,caci poate istoricul meu consider ca ma priveste personal si atat,nu are de ce sa fie public daca eu nu doresc asta

Dar cea mai mare problema si pe asta chiar nu pot s o inteleg,este ca se permite vizualizarea intrebarilor unui utilizator ignorat/blocat, de vreme ce scopul este sa nu existe niciun fel de interactiune cu persoane nedorite.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nu poti sa le pui anonime pentru ca nu mai primesti notificari cand primesti raspunsuri.
Este si logic de ce, desi nu inteleg de ce intrebarile, cand sunt sterse, nu se sterg de tot; odata "stearsa" intrebarea, nu mai apartine contului tau si este trecuta drept "anonima".

Nu stiu de tine si istoricul tau, dar asta este platforma, iar eu am vazut ca este mult mai util istoricul public decat deranjant.
Eu zic ca ai o singura optiune aici, anume sa nu mai folosesti platforma, caci greu imi vine sa ma gandesc ca cineva va implementa ideea ta.

Pe ultima nici eu nu o inteleg, caci merge uneori si alteori nu. Si eu, in speranta ca n-o sa mai vad intrebarile unui anume obsedat de autobuze, sau pe cele ale unor fanatici religiosi, am apelat la functia asta iar rezultatul a fost nul, numai raspunsurile lor dispar, nu si intrebarile.