| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt neglijate postarile vulgare de la Trivia? Amuzante, in asa de mare masura? Aceasta sectiune este groapa de gunoi a TPU? Stiu ca expertii TPU isi fac treaba in limita timpului, dar... chiar si asa, care-i faza? Cunosc un user expert TPU care se complace in situatia data (unul care are multe reprosuri la activ), fara a lua atitudine. De ce face asta? Am participat la suspendarea catorva useri, ca simplu utilizator. Altii nu o pot face?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Kronstadt, explica-mi, te rog, de ce m-ai chemat si ce treaba ai cu mine. Chiar nu inteleg...
"Eu" si "postarile vulgare" in acelasi context?! Sorry, dar chiar nu se leaga ceva. Simti?
N-ai de unde sa stii cate vulgaritati/obscenitati/jigniri raportez eu zilnic. Iti spun eu. Multe, foarte multe! Atunci cum poti sa spui, ca nu iau atitudine? S-au ai prefera sa ma si cert inainte, cu toti cei postarile carora imi provoaca greata? Sa le dau si mai multa atentie decat au deja, sa scot prostiile spuse de ei in evidenta, sa ma cobor neaparat la nivelul lor? Scuza, dar eu de cele mai multe ori prefer sa dau clic pe "Raporteaza" sau sa scriu direct la "Contact".
Ai vreo problema cu asta?
Faci niste acuzatii nefondate, calomnioase la adresa unui utilizator intr-o postare publica. Oare postarea ta respecta regulamentul site-ului? Oare n-ar merita raportata si ea? Dar stii ceva, n-am s-o fac...pentru ca acuzatiile tale nu m-au atins cu nimic. Eu stiu cine sunt, cum gandesc si ce fac. Asta e tot ce conteaza.
O zi buna!

Apache
| Apache a răspuns:

T/a este partea amuzanta a acestui site!
poate da... uneori se exagereaza, dar ...sunt multi utilizatori care intra pe TPU doar sa intre pe t/a si sa rada!
si eu personal intru mai ales pentru t/a!

Apache
| Apache a răspuns:

@mihaela31
pai nu radeti fiindca nu vedeti ceea ce e de ras!
de parca si noi radem la orice! ...radem la anumite intrebari nu la toate!
sunt cativa useri care sunt amuzanti ...restu praf!
sunt multi care fac de ras TPU cu comicuri de rahat...dar nah. asta e!
stii care e ideea, sunteit revoltati ca facem panarama pe t/a (cand de fapt noi glumim ), dar nu sunteti revoltati ca pustoaice de 10 ani ajung sa raspunda pe dragoste si sex, intreaba daca au ramas isarcinate, si ne umplu creierii cu intrebari despre vedete disney!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@Apache,partea amuzanta a acestui site? Si noi de ce nu radem?
Explica-ne si noua, astia care nu avem simtul umorului SEC!
S-au epuizat de mult timp toate intrebarile amuzante si s-a trecut la Wc-uri, buda si alte excremente.Pe langa toate acestea, va urati unii ( vorbesc la general...nu de tine personal ) pe altii, va suspendati intre voi si va votati abuziv.Curg stupizii garla, pentru ca unul nu gusta gluma celuilalt.Pai, ori suntem amuzanti ori nu mai suntem? Ca sa nu mai vorbesc de gramatica infecta, pai scrie nene corect, ca sa ma pot prinde de gluma, nu? Si sa rad cu pofta!
Repet, nu fac referire la o persoana anume, cativa sunteti ok...restul?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Apache aici vorbim de amuzament, nu o dam in alte categorii ca oricum ne da cu virgula peste tot.
La dragoste si sex, vorba lui @NOname raportez ( nu zilnic, dar pe aproape ) zeci de intrebari ( ma rog, nu le-am numarat ) si nu degeaba ci pentru a-i proteja pe altii!
Nu acelasi lucru il fac la T/A. Am considerat ca fiecare este liber sa-si exprime umorul cum stie el mai bine, doar ca acesta lasa de dorit!

| Vizitiul a răspuns:

Eu nu prea vad rolul suspendarii, atat timp cat iti poti face usor un alt cont. Spune-mi si mie care este acel expert! Si daca stai bine sa te gandesti, daca te apuci de supendat, ar trebui suspendat jumatate din site. Si asta nu-i tocmai convenabil pentru pilonii TPU, nu? Scade leafa, coiosule. Asa, ne facem ca ploua si leafa merge.

| Hombre a răspuns:

Lasati T/A asa cum este sa vomite acolo kinderii cum vrea gura lor altfel invadeaza celelate categorii.

| NoChanceForUs a răspuns:

T/A este țarcul de copii măi,nu impune regulile astea stricte peste bieții copilași...sad
Sunt sigur că și tu ai fi vrut să mai tragi o țigară,un păhărel de vodkă și s-o mai înjuri pe profa de română care te necăjea fără să stea cineva cu gura pe tine. Oricum e în trend să fi suspendat acolo,ei se laudă cu „rangul" lor, cu fatul că ei sunt niște răzvrătiți, niște rebeli care vor „TPU revive" fără să dea vreun sfat folositor cuiva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumeste-te ca acele postari raman acolo si nu se gasesc si in alte categorii. Mai, daca nu te amuza, pleaca de la T/A si raspunde altundeva. Se considera ca respectiva categorie este pentru relaxare si ca orice e permis acolo.
Groapa de gunoi? As putea spune mai degraba buda TPU, dupa noul trend. Si pe mine ma enerveaza si nu gasesc nimic amuzant in a vorbi despre dejectii umane sau WC-uri. Au ei un umor pe care tot ei il inteleg. Sau o fi spiritul de turma si bagarea in seama pentru fundite sau voturi? Dar na, asta e trendu'. Se vor plictisi si de fecale dar si de postari vulgare si vor veni cu altceva. Calm.
Ah da, de fapt acele postari nu sunt chiar neglijate, trei prea cunoscuti utilizatori au fost suspendati de doua ori pentru vocabular vulgar. Cineva se va ocupa si de asta ca doar acest site nu e lasat in paragina, se putea si mai rau. Asteapta si fa-ti treaba de utilizator in continuare.
La faza cu expertii, nu ma bag ca nu e treaba mea.
La cea cu suspendarea, cred ca sunt destui care raporteaza postarile vulgare, cele care fac spam sau neinteligibile. Doar nu cunosti tu toti utilizatorii care fac asta.
Bafta si nu uita ca totul se petrece doar intr-un spatiu virtual happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu va place? nu mancati