| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU, mi-am facut cont aici acum cateva zile si nu am primit mesaju de confirmare nici acum pe email, si cand vreau sa raspund la intrebari trebuie sa intru in cont dar sunt deja, nu stiu ce trebuie sa fac? vi s-a intamplat?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru a răspunde la întrebări fără probleme trebuie să îți confirmi adresa de mail. Intri în contul tău la "Editare profil" și vei vedea următorul text: "Nu ai adresa de email confirmată. Click aici să îți confirmi adresa". Apasă pe cuvântul "aici" (oranj)! Pe adresa cu care te-ai înregistrat vei primi un mesaj cu un link pentru a o confirma (ar fi bine să verifici și în "Spam". Însă atenție, uneori mail-ul nu ajunge imediat, ci trebuie să aștepți câteva ore sau zile). Apeși pe link-ul respectiv și adresa este confirmată. Există însă posibilitatea ca adresa ta de mail să nu fie una corectă și să nu primești mesajul de confirmare.
În acest caz ar fi bine să îți schimbi adresa de mail cu una funcțională și pe care să te poți loga. Poți face acest lucru direct din contul tău la secțiunea "Editare date logare", unde poți adăuga noua ta adresa de mail.
Succes.

| EmaS a răspuns:

Bine ai venit! Nu ai adresa de email confirmata. Dai click aici sa iti confirmi adresa. Apasa pe cuvantul "aici". Pe adresa cu care te-ai inregistrat vei primi un mesaj cu un link pentru a o confirma, ar fi bine sa verifici si in Spam mail-ul nu ajunge imediat, ci trebuie sa astepti cateva ore sau zile. Dai click pe link-ul respectiv si adresa este confirmata.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Bun venit pe site alaturi de noihappy
cand te loghezi, bifeaza acea casuta pentru 7 zile, daca nu poti sa raspunzi, incearca sa trimiti un mesaj adminilor prin functia Contact ce se afla in susul paginii in dreapta.
O zi frumoasa sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au fost probleme tehnice legate de server-ul site-ului, incearca acum si ai sa vezi ca se poate, succes si nu te lasa atrasa in capcane!

| Q69 a răspuns:

Incearca aici:

http://www.tpu.ro/contact