| 0Puma0 a întrebat:

Hey,sunt nou pe TPU si as vrea cativa prieteni big grin! Deci... puteti sa-mi dati cativa accept?

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bine ai venit! Vezi ca ti-am trimis cerere de prietenie, trebuie sa imi dai accept.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna si bun venit pe sitehappy
intra pe profilul fiecarui utilizator, sub poza de profil exista optiunea Adauga prieten...ori intra pe profilul tau si selecteaza acceptarea prietenilot automat.
O seara bunahappy

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Bine ai venit pe site!
Te duci la profilul respectiv şi vei vedea un buton verde şi scrie Adaugă ca prieten!
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Bine ai venit pe TPU!
Ti-am dat si eu cerere de prietenie.
Deci, daca esti nou pe acest dite ti-as recomanda sa citesti regulamentul.
BAFTA!

| MihneaIsBack a răspuns:

Pentru că ești nou pe TPU, o să-ți deslușesc câteva „secrete" ale siteului.
Anonim-
Cei care răspund sub numele „Anonim" și-au șters contul sau întrebările.
Pentru a pune o întrebare „anonimă" trebuie să o ștergi după ce primești minim un răspuns.
De asemenea, dacă vrei să răspunzi ca „Anonim", trebuie să îți ștergi contul.

Fundă - Când pui o întrebare, utilizatorii site-ului TPU.ro îți vor răspunde.
În dreapta răspunsul apare o cocardă cenușie. În momentul în care pui mouseul pe ea, aceasta se face portocalie. Apeși click pe ea și îți va apărea întrebarea „Sigur vrei să declari acest răspuns câștigător"- (să dai fundă), apeși „Da".
Funda se oferă la răspunsul pe care îl crezi tu cel mai „de folos" și cel mai inteligent. Această fundă este un fel de mulțumire și valorează 100 de puncte.
Mai multe vezi aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Senior - Pentru a deveni utilizator senior trebuie să îndeplinești simultan:
- 5000 de puncte adică echivalentul a 100 de răspunsuri
- 10 zile de la înregistrare.
De asemenea, rangul de senior are și următoarele facilități:
- poți vorbi pe Chat
- să trimiți mesaje private
- să votezi
- să raportezi anumite răspunsuri.
Mai multe detalii pe : http://www.tpu.ro/blog/?p=2183
De asemenea, după ce ai obținut senior poți deveni Expert. Pentru a deveni Expert trebuie:
- să fii activ
- să ai 500 de funde
- să ai cât mai multe răspunsuri folositoare și inteligente.
Există și un rang după Expert, Userul Anului.
Poți deveni userul anului odată ce ai obținut rangul de Expert. La o anumită dată se va vota. Vor fi aleși 30 de Experți, iar ceilalți useri, vor vota.

| EkaBuBu a răspuns:

:*PretenashlaughingBun venit pe TPU Cea din poza sunt euhappy:* Daca ai nevoie de ajutor sa intreebihappy