| pcsick a întrebat:

Intrebare: Cum se poate sterge contul TPU? Multmuesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39
"Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare. "
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
trimite un mesaj adminilor prin functia Contact, specifica de ce vrei sa iti fie sters contul si vei primi un mesaj.
O zi frumoasa sa ai si un an nou fericit:)
La multi ani!
http://www.tpu.ro/contact

| vali1985 a răspuns:

Trebuie sa trimiti un mesaj la Contact.

| ÐÿÅ a răspuns:

Buna!
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.
Bafta!

| Iulian03 a răspuns:

Trebuie sa le zici adminilor.Tu n-ai cum.

| Ramona000 a răspuns:

Trimite un mesaj adminilor prin functia Contact
http://www.tpu.ro/contact

| raresbarbier a răspuns:

Trimite o cerere la contact cu motivul stergerii contului.

| Bristena a răspuns:

Buna!
Citeste asta, iti va fi de folos :
Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" ( http://www.tpu.ro/contact )
(sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.

PS : Nu uita ca adminii iti vor raspunde dupa data de 7 ianuarie.

Sursa : http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Ssper ca te-am ajutat!

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39

Pentru a-ti sterge contul de pe TPU trebuie sa trimiti un mesaj folosind functia [contact] sau direct contact @ TPU. ro de pe adresa de mail cu care te-ai inscris in aceasta comunitate.Atat raspunsurile cat si intrebarile for fi sterse.Succes