| iulyska9090 a întrebat:

La ce te ajuta fundele?

11 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Funda este un fel de recompensa pentru raspunsul care il consideri corect la intrebarea ta si are valoarea de 100 de puncte.
Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare.
Daca nu alegi un raspuns castigator in termen de doua zile, desemnarea raspunsului castigator se realizeaza in mod automat. Astfel, raspunsul care a fost votat de cele mai multe ori ca "folositor" si "inteligent" va fi desemnat ca fiind castigator.

Alte informatii utile gasesti aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
te ajuta sa cresti in clasament, te ajuta sa primesti punctaj, pentru ca o fundita primita, valoreaza 100 de puncte, ai o satisfactie ca raspunsurile tale au fost de calitate, ca efortul tau depus pe site a ajutat pe cineva, si de ce sa nu recunoastem ca arata bine la profil.
O zi minunata sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| onasis1961 a răspuns:

Te ajuta sa acumulezi puncte.1 funda = 100 puncte.

| zurick a răspuns:

Salut! Fundele te ajuta sa urci in clasamentul TPU.O funda= 100 de puncte. Fundita reprezinta raspunsul care il crezi tu corect.O zi minunata!

| alexs99 a răspuns:

Fundele obtinute te ajuta sa urci in clasamentul comunitatii(ea valoreaza 100 de puncte).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La nimic, nu câştigi bani cu ele, stai liniştită!
Te ajută doar să mai creşti în Rank.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin valoarea lor(puncte), te ajuta in clasamentul general sau mai tarziu, daca aspiri sa devii expert.Citeste "Intrebari frecvente" si afli tot ce te intereseaza.

| Didi908 a răspuns:

Buna!
O funda=raspuns castigator=100 de puncte
Pe acest site unii pun intrebari iar ceilalti raspund. Fundita o poti da la un raspuns care te ajuta si care crezi tu ca este folositor si bun. Ea se afla in dreapta raspunsului fiecarui utilizator.
O zi buna! :*

| Klaudya27 a răspuns:

Fundă=Răspuns câştigător=100 de puncte
Sunt un simbol la faptul ca ai ajutat o persoana cu o problema mica/mare, dar importanta pentru el. Sau mai nou, sunt importante pentru a ajunge expert TPU, userul anului etc.