| anonim_4396 a întrebat:

La "Comunitatea", când vrei să cauţi un utilizator, scrii numele exact şi primeşti răspuns: "Nu sunt utilizatori". Frustrant! Care ar putea fi explicaţia? Că se întâmplă chiar des treaba asta.

10 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Buna, Sabin,

Da-ne un exemplu sa verificam si noi!

| sabin89 a răspuns (pentru TPU.ro):

Darkmagic, de exemplu.

| EntertainYou a răspuns (pentru sabin89):

Pe bune, bre, pui intrebari uneori prea complicate pentru nivelul tau si te poticnesti intr-un banal search pe TPU. Cauta la "clasament general", altfel standard iti apar doar userii din topul saptamanal.
Poti deduce singur ca cine nu apare acolo nu a avut aproape deloc activitate in ultima saptamana. Iar Darkmagic nu s-a mai logat din martie. Cat de greu poate fi sa rationezi un lucru atat de banal?

| sabin89 a răspuns (pentru EntertainYou):

"pui intrebari uneori prea complicate pentru nivelul tau"
Mai întâi te-aş întreba de unde ştii tu care e nivelul meu. Apoi, să ştii că exact la clasamentul general m-am dus.

| sabin89 a răspuns (pentru TPU.ro):

Între timp s-a rezolvat. Cine ştie, poate nu scrisesem eu numele exact; sau uneori şi netul mai face figuri.
Mulţumesc, oricum, pentru bunăvoinţa de a ajuta.

| TPU.ro a răspuns (pentru sabin89):

Ma bucur mult ca e ok acum. Vreau doar sa adaug ca la cautare trebuie sa scrii exact numele, fara spatii. In plus cred ca e mai bine sa dai copy paste la numele userului decat sa il scrii de mana.

| LPCTSTR a răspuns:

Daca nu i-ai scris usernameul exact cum l-ai vazut, incerci degeaba.

| sabin89 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Tocmai asta e problema, că îl scriu exact şi îmi spune că nu e.

| LPCTSTR a răspuns (pentru sabin89):

Hmm, eu nu am intalnit o astfel de problema.
Incearca sa trimiti o cerere de solutionare la Contact: https://www.tpu.ro/contact