| PredatoR a întrebat:

Mi se pare mie sau pe TPU s-au adunat toti pocaitii si toti ateii care se cearta intre ei? unde te uiti numai intrebari legate de biserica si certuri. Nu vi se pare normal ca fiecare sa creada in ce vrea si sa nu se mai certe aici pe tema religiei?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Unora da, altora nu.
De unde si prea multele diferente de pareri!
Oamenii nu pot fi la fel si nu se pot schimba cum am dori noi!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai treabă, nu te bagi!
Pa, pa.

| Flav a răspuns:

Mi se pare mie sau pe TPU sunt atat de multi dobitoci incat nu stiu sa incadreze o intrebare la categoria potrivita?
Intreb!

| aliceinchains a răspuns:

E normal ca la categoria Religie să fie întrebări despre religie și să existe conflicte între atei și habotnici, de fapt mereu a fost așa. N-am văzut ca la alte categorii să fie genul ăsta de întrebări, decât foarte rar.

| Vizitiul a răspuns:

Si acum, tu, prin aceasta postare, nu tot la cearta inciti? Vezi ce de-am pixu esti? Nu-i mai judeca pe altii. Dupa cum zici tu: lasa-i sa creada in ce vor, si completez eu...lasa-i sa faca ca vor si fii atent la ceea ce faci tu.

| QuadruplePersonality a răspuns:

Pentru că sunt unii care văd că asta e o temă interesantă de discuţie şi pun şi ei la rândul lor întrebari prin care îşi exprimă credintă sau necredinţa, sau ne aduc la cunoştiinţă că pe site-uri sunt certuri. Ştiam şi noi asta. Nu e nevoie să îngroşi numărul de întrebări, că dacă ar evita toată lumea întrebările ăstea, ăia care şi-au făcut cont doar să facă scandal o să se plictisească la urma urmei.

| Aw3sometron a răspuns:

Daca oamenii vor sa se certe, lasa-i sa se certe. Isi pierd din timpul lor, nu ai de ce sa-ti bati capul si sa-ti irosesti timpul cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ar fi normal. Fiecare e liber sa creada in ce vrea si sa-i lase pe ceilalti la rindul lor sa creada in ce vor, nu sa-i siciie sa-si schimbe religia.