| HGreenPandaGH a întrebat:

Nu inteleg care este situatia aici. Am pus o simpla intrebare in legatura cu un subiect pe care nu l-am inteles si aparent intrebarea mea a fost oarecum stearsa?
Mai apoi vad la notificari o anumita persoana care spune "Pe aici nu se fac teme", ei bine pe aici nu ar trebui sa se dea nici diagnostice, nici sfaturi medicale care pot indruma spre pareri gresite si spre decizii pripite, nici sfaturi pe plan profesional, dar uita-ne aici nu-i asa?
Nu o spun cu rautate sau ceva, dar acest site este facut pentru a cere sfaturi in legatura cu diferite chestii, iar daca nimeni nu vrea sa raspund a atunci foarte bine, dar nu-ti pune indiferenta in evidenta.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Adminii au crezut ca e vorba de o tema ( ceea ce probabil si este ), de aceea ti-au sters intrebarea. Nu e voie rezolvarea temelor aici ca daca s-ar permite ar aparea un milion de intrebari cu teme si site-ul s-ar transforma in brainly. Eu ti-am citit/raspuns la o intrebare legata de matematica daca nu ma insel. Daca nu ai inteles sau ai altele imi poti trimite mesaj privat si te ajut.

10 răspunsuri:
| tdy a răspuns:

Mi se pare corect ceea ce spui si chiar greșit pentru ce ți s-a intamplat. Ciudat, n-am pățit niciodată nici nu am mai auzit la cineva sa îi fie ștearsă întrebarea.

| Celcestietot a răspuns (pentru tdy):

Mie mi-a fost stearsa mai demult o intrebare.

| Bizon95 a răspuns:

Exista o regula EXPLICITA care spune ca aici nu se fac teme
NU ai citit regulile

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Exista multe site-uri care ofera rapsuns la intrebari de cultura generala, stiinte etc, nu pot sa spun numele pentru ca asta ar insemna sa fac reclama. Este un site foarte popular cu intrebari legate de scoala, poti sa intrii pe el si ai sa vezi ca vor fi oameni care vor sti sa iti raspunda mai bine la intrebari. Si chiar daca nu iti era stearsa intrebarea, nu prea ai fi gasit pe cineva care sa stie sa iti raspunda, pentru ca pe TPU lumea nu vine sa te ajute la teme

| Sonia822 a răspuns:

Temele le discuti cu colegii, daca ai 20 exercitii la mate pentru maine, le postezi aici? Daca mai sunt vreo 400 ca tine, ce ma fac

| HGreenPandaGH explică:

A fost o simpla intrebare legata de un radical la o matrice. Cu un exemplu diferit fata de tema mea. Am incercat si pe Brainly si nici pana acum nu am reusit sa primesc un raspus.
Da, intr-adevar nu am citit regulile, dar stiam ca "Nu se fac teme pe aici" am aflat asta acum mult timp cand pe atunci chiar credeam ca-mi pot rezolva temele pe aici.
In fine.
Multumesc tuturor pentru ca a-ti raspus la ceea ce am postat

| HGreenPandaGH explică (pentru Sonia822):

Nu-ti etala indiferenta aici. Nu ti-am cerut sa ma ajuti daca nu vrei. Nu te obliga nimeni. Daca puteam sa le discut cu colegii atunci imi mai pierdeam timpul pe aici?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Celcestietot):

Mie aia despre ray
sursa mea de umor s-a duswinking

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru HGreenPandaGH):

Și eu am pus câteva întrebări pe brainly la matematică la care n-am răspuns
eu sunt mai activă la lb română, niciodată n-am fost bună la matematică. În fine.

| Celcestietot a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Si mie tot aceea.