| ildiko77 a întrebat:

Buna,tuturor! de aproape un an m-am despartit de fostul iubit dupa o relatie de 3 ani,din pacate din cand in cand pe plan profesional prin telefon luam legatura,de multe ori chiar in fata colegilor lui spune lucruri frumoase uneori vorbe dure,m-am saturat de el peste cap, ce m-ati indruma voi? de cateva luni l-am atentionat chiar spunandu-i ca pentru mine el este u om mort! multumesc anticipat tuturor!

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai vorbiti exact ce aveti nevoie pentru serviciu iar in rest no comment.Te faci ca nu auzi daca iti zice ceva si nu ii raspunzi nici la provocari, pentru tine este un zero acum, il lesi vorbind singur.Bafta! happy :*
Nu ii mai da absolut nicio atentie!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

De multe ori e greu pentru unii sa accepte o despartire, iar tachinarea fostei iubite e o dovada a lipsei de maturitate, a egoismului, a unui caracter prost format.Va continua probabil, mai ales cand te vede jenata de aluziile lui.Pe plan profesional trebuie sa accepti legatura cu el,impusa de obligatiile serviciului,dar cand iese din aceasta zona,cauta sa-l umilesti cumva.O metoda ar fi sa incerci,atunci cand face aluzii fata de altii,sa te adresezi acestora si sa spui:-,,Daca vreti,inregistrati-i voi petitia,ca eu l-am trecut la.Ori daca ti se adreseaza personal,cu chestii ce nu tin de serviciu,fa-te ca nu-l auzi si intoarce-i spatele, fara sa-i arati ca te afecteaza. Poti lansa si zvonul, cu ajutorul unei prietene, ca ai avea un alt iubit.Ori daca ai, discuta cu acesta.Curaj si bafta!