| Anca16188 a întrebat:

Nu inteleg un lucru..La ce poti folosi funditele? Care e scopul lor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajuta in 2 cazuri:
1.La punctajul general-100 puncte fiecare
2. Daca aspiri sa devii expert, este conditia minima sa ai minim 500 de raspunsuri din care cel putin 10% sa fie castigatoare(fundite). Succes.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește și asta: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu faci nimic cu ele si nici portocale nu poti cumpara in schimb cresti in clasamentul TPU/valoreaza 100 puncte/ si asa ajungi sa ocupi un loc fruntas in clasament...iar funditele, arata bine la profil..nu?
O zi buna si frumoasa sa aihappy

| alexs99 a răspuns:

Scopul lor este de a te ajuta sa urci in clasamentul comunitatii.

| Mihaela1964 a răspuns:

Sa multumesti celui care ti-a dat raspunsul cautat la intrebarea ta; valoreaza 100 de puncte.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Pentru a deveni EXPERT TPU.
Succes.

| Iubibilăă a răspuns:

Maresc punctele, si poti ajunge pe locul 1.
Succes, si sa ajungi pe acolo.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti aduc puncte, te urca in clasament, cu cat ai mai multe, cu atat e mai bine.
Te pup!

| τττ a răspuns:

Bună.
Măresc punctele, și arată foarte bine pe profil. Te fac să pari mai important și mai inteligent.
Pa, pa!

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
Daca ai mai multe nelamuriri legate de TPU poti gasi raspunsul aici http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#01
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa.

| EllaMateeaNed a răspuns:

E un fel de concurs de raspunsuri.cine da cele mai bune raspunsuri la acela poti da (daca vrei)funda iar acela primeste 100 de puncte.