| SebyRufay a întrebat:

Preferati intrebarile lungi sau cele scurte?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Desi ai ales o categorie curioasa, o sa-ti raspund serios.
Prefer intrebarile clare si mai concise.
Nici nu le citesc pe cele in care cineva pare a-si spune romanul vietii.

19 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are importanta volumul intrebarii, important este sa fie clara si sa contina toate detaliile necesare unui raspuns concret si corect, pentru a nu trebui sa fac diverse ipoteze.

| EmaS a răspuns:

Prefer intrebarile pertinente.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu conteaza, daca inteleg esentialul, raspund numai daca ma pricep..sa nu uitam ca e un site unde se cauta si se cere sa oferim ajutor in proportia si masura in care ne pricepem. daca unu alege sa se destainuie punand durerea pe site, de ce sa nu il ascultam? si sa il ajutam cum putem? deci pentru mine nu conteaza daca e scurta ori de 1 metru intrebarea.
O zi frumoasa sa aihappy

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Eu spun ca nu are importanta cat de lunga este o intrebare, atat timp cat cauta rezolvarea la o problema serioasa, si nu este pusa doar din plictiseala.

| onasis1961 a răspuns:

Nu contează, să fie edificatoare şi uşor de înţeles sensul!

| PedoBarbie a răspuns:

Scurte sau medii nu cele ca un roman biografic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Prefer acele întrebări la care ştiu să răspund.
Întrebări serioase, care necesită cu adevarat un ajutor, nu întrebări legate de teme, câţi ani aveţi sau mai ştiu eu ce.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai scurte și mai concentrate.
Poți să povestești mult, ca baba de la țară, sau poți să transmiți multe idei, dar nu am intrat pe TPU să citesc cărți.
Dintr-o întrebare scurtă pot să răspund prin a dezvolta, a scrie un adevărat roman.
Uneori mă plictisește ce e scris mult, citesc doar jumătate și gata, că e prea mult pentru una ca mine care nu e prea experimentată cu cărțile.

Răspuns utilizator avertizat
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Cateodata intrebarile scurte cuprind exact cuvintele cheie de care te poti lega si care te ajuta sa iti formulezi raspunsul, spre deosebire de cele lungi in care uneori detaliile se repeta.

| Andyᵗᵐ a răspuns:

Mie imi plac intrebari cu cap. Cele care au detalii de la A la Z.Nu conteaza cantitatea ci calitatea big grin

| ๖ClaSSic a răspuns:

Cele logicehee hee

Răspuns utilizator avertizat
| Darkguy a răspuns:

Mie implac intrebarile putin mai lungi dar nu chiar atat de lungi. De obicei la intrebarile scurte raspunsul este foarte foarte lung.

| Bristena a răspuns:

Buna!
Penru mine nu are nici o importanta ca intrebarile sunt lungi sau scurte. Conteaza sa fie clare, scrise corect din punct de vedere gramatical, concise si sa contina toate detaliile necesare unui utilizator sa raspunda la ea.
Sper ca te-am ajutat!

| Fluturaș34 a răspuns:

Nu conteaza lungimea..conteaza intrebarile.

| Delicios a răspuns:

Cele mai clare. Cele lungi daca stiu sa raspund la ele. Cele scurte daca nu stiu. Deci ambele