| Baltazar a întrebat:

Salut, Cum pot sa pun smailuri pe TPU?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

O să-ţi laş nişte link-uri cu emoticoane, care pot fi folosite pe TPU, deşi câteva (foarte puţine) din această lista nu funcţionează pe acest site. Deci:
http://www.fetesibaieti.ro/yahoo.html
http://www.ymlover.com/lista-cu-emoticoane/
Să fii atent/ă, să laşi un spaţiu înainte şi după fiecare emoticoană. În caz contrar, nu-ţi va ieşi ceea, la ce te aşteptai.
Emoticoanele sunt formate din semne, iar aici, pe TPU, raportul între minuscule ŞI semne + cifre + majuscule este limitat. În concluzie, dacă vei dori să foloseşti mai multe emoticoane într-o postare scurtă, nu vei fi lăsat/ă să faci acest lucru - roboţelul moderează totul automat.
Încă o remarcă importantă: emoticoanele nu funcţionează (rămân ca semne), dacă sunt folosite în aceeaşi postare cu un link. Ca dovadă: :D, 8-> (apar aşa, pentru că am folosit link-urile în această postare).
Cam asta e tot, ce ar trebui să ştii, înainte de a folosi emoticoanele pe TPU.
Succes! Numai bine!

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Baltazar, n-ai pentru ce. Mă bucur că ţi-am fost de folos.
Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Regulamentul spune ca e mai bine sa nu le pui dar daca tie iti place se pun la fel cum pe pui pe messenger.

| Graphee a răspuns:

Te referi la smile-uri. De exemplu: happy, sad, smug.
Păi faci ca şi pe messenger, pentru zâmbet pui big grin, adică : D.

Baftă!

| ZuzZzulina a răspuns:

Cum le scrii ( din tastatura ) pe cele de la messenger, asa faci si aici happy

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

*si eu vriau sa pun smailuri* laughing

| continutfragil a răspuns:

Pai pur si simplu pui semnele : D big grin > : D < big hug : ) happy : P tongue ...si se poate sa nu mearga toate cele care exista.doar cateva merg.

| continutfragil a răspuns:

Pai macar da vot la ceilalti.cum ai promis! Te rog

| continutfragil a răspuns:

Sorry.dar cand ti-am spus eu nu era dat nici un vot la nimeniwinking

| CubDeGheață a răspuns:

Le scrii ca la mess big grin. Succes! Uite un exepmlu" : )" Doar ca fara spatiu. si iata ce iese " happy ".
Incredubul nu`i asa? laughing?

Funda? puppy dog eyes

| NyCoLeTaaa a răspuns:

Sunt aceleasi ca pe mess. ia-le de acolo. happy

| DENIS2COOL a răspuns:

Nu toate merg dar le scrii ca pe messenger.trebuie sa le sti din cap.sar putea sa nu reuseasca toate dar succes:d

| Baltazar explică:

Mersi NOname applause La ceilati doar
vot

| Baltazar explică:

Alyalina tiam pus daca te-ai uita mai atent. eu daca promit ma tin de promisiune loser loser loser loser