| gabrrieel a întrebat:

Ce pot sa fac cu punctele de la Oracol TPU? Pentru ce sunt?! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ʎpooɯ a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#34

"Ce este Oracolul TPU?
Oracolul TPU este un instrument care aduce distractia cu colegii de clasa si prietenii in mediul virtual. Poti raspunde in fiecare zi la o intrebarea postata pe site, descoperind ulterior cu care dintre prieteni te potrivesti cel mai bine. Pentru fiecare raspuns oferit, primesti 20 de puncte care se adauga punctajului tau total si te ajuta sa cresti in rank."

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Punctele de la Oracol, te ajuta sa c resti in clasamentul general, pentru ca, iti sunt adaugate la profilul tau.
Orice punct cumulat, te ajunta sa cresti in rank(clasament)
Oracolul= sondaj. ceva de genul.
O zi buna happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea ai ce face cu punctele :(

"10. Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10

Punctele acumulate pentru răspunsuri ( respectiv şi cele aferente fundiţelor, sau cele aferente Oracolului ) te ajută să "creşti" în topul/clasamentul utilizatorilor :)

Ca să avansezi în topul userilor şi să ai un rank cât mai bun ( MIC ) - deci, trebuie să acumulezi cât mai MULTE puncte!

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Te ajută să crești în clasament.

| R0R0 a răspuns:

Cu ajutorul lor, cresti in clasament. (Fiecare intrebare=20 puncte)

| alexandrualind a răspuns:

Ce este Oracolul TPU?
Oracolul TPU este un instrument care aduce distractia cu colegii de clasa si prietenii in mediul virtual. Poti raspunde in fiecare zi la o intrebarea postata pe site, descoperind ulterior cu care dintre prieteni te potrivesti cel mai bine. Pentru fiecare raspuns oferit, primesti 20 de puncte care se adauga punctajului tau total si te ajuta sa cresti in rank.

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#34