| Anastasy a întrebat:

Cum pot pune si eu smileuri?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O să-ţi laş nişte link-uri cu emoticoane, care pot fi folosite pe TPU, deşi câteva (foarte puţine) din această lista nu funcţionează pe acest site. Deci:
http://www.fetesibaieti.ro/yahoo.html
http://www.ymlover.com/lista-cu-emoticoane/
Să fii atent/ă, să laşi un spaţiu înainte şi după fiecare emoticoană. În caz contrar, nu-ţi va ieşi ceea, la ce te aşteptai.
Emoticoanele sunt formate din semne, iar aici, pe TPU, raportul între minuscule ŞI semne + cifre + majuscule este limitat. În concluzie, dacă vei dori să foloseşti mai multe emoticoane într-o postare scurtă, nu vei fi lăsat/ă să faci acest lucru - roboţelul moderează totul automat.
Încă o remarcă importantă: emoticoanele nu funcţionează (rămân ca semne), dacă sunt folosite în aceeaşi postare cu un link. Ca dovadă: :D , 8-> (apar aşa, pentru că am folosit link-urile în această postare).
Asta e tot, ce ar trebui să ştii, înainte de a folosi emoticoanele pe TPU.
Succes! Numai bine.

| gicuu1997 a răspuns:

Cum vreai. big grin

| Anastasy explică:

Nu, ma refer care sunt notatiile