| Angel_Roby_1974 a întrebat:

Stiti ce inseamna aia funda?

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Funda este un gest prin care multumesti celui care a rupt din timpul sau ca sa iti vina in ajutor.In dreptul raspunsului pe care il consideri cel mai bun, se afla o fundita.Dai click pe ea si asa ai premiat pe cel care te-a ajutat.Ca sa primesti fundita trebuie sa te straduiesti sa dai raspunsuri de calitate.Pentru fiecare raspuns castigator primesti din partea TPU 100 de puncte. Succes!

evenso
| evenso a răspuns:

Funda este un fel de recompensa pentru raspunsul care il consideri corect la intrebarea ta si are valoarea de 100 de puncte ( langa fiecare raspuns ai o funda gri, la raspunsul pe care il alegi castigator dai click pe acea funda/cocarda si isi va schimba culoarea in portocalie )

Alte informatii utile gasesti aici:

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| vali1985 a răspuns:

Funda este o recompensa sau un ''Multumesc'' care valoareaza 100 de puncte.
La fiecare raspuns este o funda gri, dai click pe ea si o daruiesti raspunsului corect.

| KristalPop a răspuns:

Bună! "Funda este echivalentul unui "Mulţumesc" virtual şi marchează răspunsul câştigător la o întrebare. Pentru a acorda o fundă, intră în pagina întrebării tale, iar în dreapta fiecărui răspuns vei observa o fundă portocalie. Trebuie doar să dai click pe cea din dreptul postării pe care vrei să o desemnezi câştigătoare. Toţi cei care au răspuns la întrebarea ta au lăsat la o parte, chiar şi pentru câteva momente, interesele şi grijile proprii pentru a-ţi oferi un sfat, o soluţie, o vorbă bună sau măcar pentru a-ţi lumina chipul cu un zâmbet. A alege un răspuns câştigator înseamnă a-ţi arăta recunoştinţa faţă de cel care consideri că te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte şi, în acelaşi timp, va putea să se bucure de faptul că a reuşit să te ajute cel mai mult. A alege un răspuns câştigător poate fi felul tău de a mulţumi pentru ajutorul primit." Mai multe găseşti aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente