| AdiAde99 a întrebat:

Sunt de azi pe TPU, si nu stiu cum se primesc fundele si cum se dau, ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| WolfGirl a răspuns:

Salut! Treaba cu funditele este ca le primesti de fiecare data cand raspunsul tau este ales castigator de catre cel care a pus intrebarea. Cand pui o intrebare si primesti mai multe raspunsuri poti alege care dintre ele ti-a fost cea mai utila dandu-i o fundita. Apropo Bun venit!

| dina33 a răspuns:

Buna dai funda cuiva cand pui o intrebare si iti raspunde utilizatori respectiv iar la raspunsul care iti place apesi pe declara raspunsul castigator e o fundita acolo jos intr-o parte iar primesti fundita cand raspunzi u la intrebare si cel sau cea ii place raspunsul tau iti da funda bafta