| Blondutza_4425 a întrebat:

Sunt noua pe TPU si.nu prea stiu cum pot sa

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua, în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes! Numai bine!

P.S. În această perioadă site-ul are nişte probleme tehnice. Şi momentan nu suntem lăsaţi să selectăm răspunsuri câştigatoare. Dar ai puţină răbdare şi site-ul îşi va reveni la normal!

| kattya96 a răspuns:

Buna. Dupa ce noi iti dam raspunsurile in coltul din dreapta jos, apare o fundita mica gri. Daca dai click pe ea se face portocalie si te intreaba, esti sigura ca vrei sa alegi acest raspuns castigator si tu dai Da/Nu.
Succes, o gasesti tu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca e o noua regula sa nu dai fundita la cersetori tongue ca nu-i corect pentru cei care o merita intr-adevar.
si bine ai venit pe TPU happy

| Alessandra_6898 a răspuns:

Pai acolo in dreapta langa intrebare e o fundita alba, si daca iti place raspunsulunui utilizator la una din intrebarile tale si apesi pe ea, se face portocalie

| Piticuuu a răspuns:

Dupa ce o sa ai raspunsuri la o intrebare o sa apara in dreptul fiecarui raspuns, in dreapta jos, o fundita gri si care crezi tu ca e bun apesi pe fundita si gata ai dat funda. funda?

| ieu a răspuns:

Este o eroare pe website. In mod normal, funda apare exact langa raspuns. Daca nu apare, inseamna ca site-ul are defectiuni...Si mie mi se intampla acelasi lucru. crying

| gaby_4040 a răspuns:

Unde da respectivul raspunsul mai sus acolo este o funda si dai clik pe ea si daac totusi ai invatat mi-o dai mie?