| Abracadabra_9959 a întrebat:

Sunt noua pe TPU si vreau si eu sa stiu la ce iti folosesc fundele? dau funditalaughing kisswinkinghappy

Răspuns Câştigător
| jolie_9206 a răspuns:

Hei.acum 3 saptamani am pus aceeasi intrebare.identicalaughing)
Pai funditele au rolul de a te rasplati cand tu ai ajutat o persoana
Exemplu:eu acum iti scriu,iti mai scriu si altii,iar tu alegi cel mai bun raspuns care te-a ajutat. in partea dreapta iti apare fundita.
Fundita o poti da unei singure persoane care te-a ajutat, celorlati le poti da voturi.
Toti sunt aici sa te ajute! Tu dandu-i o fundita, ei sunt rasplatiti.Acele funde se strang si nu sunt sigura dar cred ca este unul cel mai tare care are foarte multe fundite.Hai l mai multe. Sper ca te-am ajutat... daca te-am ajutat poti sa imi dai fundita, daca tu consideri ca alta persoana te-a ajutat mai mult.merita fundita.Succes pe site.e foarte distractiv sa ajuti!:*

11 răspunsuri:
| Danoninooo a răspuns:

Funda? Păi cu cât strângi mai multe fundiţe, devii ''expert TPU'' sau ''userul anului''. Deci, fundiţele sunt ca nişte medalii care valorează 100 de puncte. Fundă=răspuns câştigător. Sper că te-am ajutat! Succes!

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Funda se oferă pentru cel mai bun răspuns, ca o recompensă de la cel pe care l-ai ajutat.Să ştii că îţi apreciază opinia.

| MeoKidu a răspuns:

Bună!
Păi pur şi simplu e răsplata ta, faţă de cel ce te-a ajutat cu răspunsul potrivit.
Bye ^^

| misu2315 a răspuns:

Fundele iti folosesc sa devi expert TPU sau userul anului! Funda? eu am fost primul :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nimic, practic. O fundă înseamnă 100 puncte. Și în afară de faptul că unii adoră să le colecționeze, cât mai multe, sperând, că, astfel, vor deveni experți...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in principiu la nimica
dar daca ai mai multe lumea se poate baza pe tine inseamna ca lumea se bazeaza pe tine
eu in principiu le strang asa...ca alti asa se poata baza pe mine in caz ca imi vad profilul happy
deci mie la asta imi folosesc
arata ca sunt de incredere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fundiţele sunt premii pe care le dai utilizatorului cu cel mai bun răspuns de la întrebarea ta. Se colecţionează şi poţi să verifici câte ai la "Vizualizare profil". Fundiţă?

| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a răspuns:

Fundele le dai la utilizatori daca tu consideri ca ti-au raspuns la intrebare (te-au ajutat). Apare langa nume Declara raspuns castigator sau ceva de genul. Funda?

| lexualex11 a răspuns:

Pai eu cred ca funditele sunt de colectionat

| tututualu a răspuns:

Sunt ca niște medalii pentru tine

| MadyMadalinaa16 a răspuns:

Buna!
Acele fundite au un numar maxim vei trece prin 3 etape si apoi vei fii expert TPU.ro si cred ca vei fii mai apreiat.