| M0nStEя a întrebat:

TPU de ce imi apare asta la fiecare intrebare de pe acest site? " ATENTIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseste pirateria si distributia ilegala de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care incalca drepturile de autor. In ipoteza unei actiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege sa furnizeze IP-ul tau si restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implica asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri indoielnice poate duce la virusarea calculatorului tau."

VREA sa fie ACTA, sau ce? x_x
Explica`ti`mi va rog. Funda sad.

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Mesajul este pentru toţi şi apare doar la categoria,, Filesharing/linksharing". Este doar o avertizare şi ar fi bine să ţii cont de ea. Aceea înseamnă să nu dai link-uri cu ceva ilegal(droguri etc...)sau care să promoveze pirateria.

3 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Acest mesaj iti apare de fiecare data cand intr-un raspuns sau o intrebare folosesti cuvinte legate de piraterie.

Alexandra - TPU

| andaya08 a răspuns:

Probabil e din cauza ca ai postat tu un link sau ai accesat un link de acest gen.
Asta este cel mai probabil, dar nu garantez :-s!

| M0nStEя explică (pentru andaya08):

Nup, nu mi se intampla numai mie thinking Mai am niste prietene...