| anoni a întrebat:

Va rog sa imi spuneti ce sunt aceste fundite care se ofera la fiecare intrebare?
daca ma lamuriti va ofer si eu una happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici. Numai bine!

Apache
| Apache a răspuns:

...fundita este considerata raspuns castigator!
o funda =raspuns castigator =100 de puncte!
...cu cat ai mai multe funde cu atat avansezi mai mult in clasamentul TPU!
. pentru a da fundita, ai funda din dreapta fiecarui raspuns,, apesi pe ea! si ai acordat un raspuns castigator!
de asemenea poti acorda si voturi!
pentru alte intrebari ai rubrica -intrebari frecvente din dreapta sus!
si categoria totul despre TPU!
daca esti nou pe site ...atunci.bun venit happy

| unCalutz a răspuns:

Bine ai venit in familia TPU!

Fundita - raspuns castigator - valoreaza 100 de puncte.
Este un fel de ''Multumesc''.In acest fei ii multumesti celui care te-a ajutat cel mai mult.Cand te vei hotara ce raspuns este cel mai folositor(ai la dispozitie maxim 5 zile), va trebui sa dai click pe ''Declara raspunsul castigator'' in dreapta raspunsului preferat, iar apoi dai click pe OK.
E spmplu.

Succes!

| ImmortalQueen a răspuns:

Bunahappy

Fundita asta nu este altceva decat o recunoastere simbolica a ajutorului oferit de cel mai bun raspuns pe care l-ai primit. Asadar, atunci cand pui o intrebare si se aduna un numar suficient de raspunsuri, poti sa-l recompensezi pe cel care consideri ca te-a ajutat cel mai bine, facand click pe fundita gri din partea dreapta a fiecarui raspuns. Bye:*

| alexmircescu13 a răspuns:

Acordand fundita unui raspuns inseamna ca ai considerat acel raspuns ce fiind cel mai bun dintre toate cele pe care le-ai primit.

Răspuns utilizator avertizat
| xPinkSunShine a răspuns:

Funditele sunt pentru a declara raspunsurile ca fiind castigatoare si iti dau 100 de puncte.

| AudImagini a răspuns:

Deci fundele sunt chestziile alea de care tătă lumea e obsedata...
Primesti o funda daca dai un raspuns bun
Dar majoritatea dau raspunsuri in prostie pentru ca sunt obsedati de funde

| Foca a răspuns:

Buna. Aceste funda se dau la raspunsul care il consideri cel mai folositor. Poti sa ai 100 de raspunsuri, dar numa o fundita poti acorda raspunsului care iti place sau care il consideri cel mai folositor.
Succes.
Ciaohappy

| thebest_6021 a răspuns:

Adica daca de exemplu iti place raspunsul meu sa zicem si langa raspunsul meu arata o chestia.Alea sunt funditele.Ca niste bonusuri