| SuperMagicSmile a întrebat:

1. De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung?
2. De ce soldatii Kamikaze purtau o casca?
3. De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte?
4. Care este sinonimul cuvantului " sinonim"?
5. De ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece?
6. Daca nimic nu se lipeste de teflon, cum e lipit teflonul de tigaie?
7. De ce balerinele merg mereu pe varfuri? Nu ar fi mai simplu sa angajeze balerine mai inalte?
8. Vreau sa imi cumpar un bumerang nou. Cum pot sa scap de cel vechi?
9. De ce localurile deschise non stop au incuietori?
10. De ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre?
11. Cum poate avea Donald nepoti daca nu are frati sau surori?
12. Adam avea buric?
13. Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni?
14. Cand faci fotografii cu Mickey la Disneyland, omul din interiorul lui Mickey zambeste?
15. Cand o masina merge, aerul din interiorul pneului se invarte?
16. Daca o pisica pica mereu in picioare si o bucata de paine cu unt cade mereu pe partea unsa, ce se intampla daca legam o felie de paine unsa cu unt de spatele unei pisici si o aruncam pe fereastra?
17. De ce nu castiga ghicitoarele la 6 din 49?
18. Cum se va numi epoca care va succede epoca contemporana?
19. Daca despre o femeie se spune atunci cand nu este moarta ca este vie, de ce nu face struguri?
20. Cum se traduce "Ziua Pacii" in engleza fara sa sune vulgar un romaneste?
21. Daca de la inot se slabeste, unde gresesc balenele?
22. Daca uleiul de porumb se face din proumb, cum este cu uleiul de corp?
23. Daca lipiciul superglue lipeste intr-adevar orice, de ce nu si interiorul tubului?
24. De ce nu suna ocupat cind gresim numarul?
25. De ce iti trebuie programare la clarvazator?
26. Daca azi sunt zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cat de frig va fi maine?
27. Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele?
28. De ce morcovii sunt mai portocalii decit portocalele?
29. De ce oamenii te cred pe cuvant cand le spui ca exista 400 milioane de stele pe cer, dar cand le spui ca aceasta banca a fost proaspat vopsita, cred ca glumesti?
30. De ce sucul de lamaie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe cand in solutia de spalat vase este zeama de lamaie adevarata?
31. De ce Tarzan nu are barba?
32. Oamenii casatoriti traiesc mai mult, sau doar li se pare?
33. Cu ce viteza se deplaseaza intunericul?
34. Cum se impacheteaza bilutele de polistiren cand vrei sa le trimiti pachet?
35. Cum ar arata scaunele, daca am avea genunchii la spate?
36. De ce femeile nu merg niciodata singure la WC?
37. Un termos vara pastreaza bautura rece, iarna calda. De unde stie termosul cand e vara si cand e iarna?
38. Eschimosii orbi au caini de sanie dresati pentru orbi?
39. Un sofer care lucreaza pe masini de desapezire, cum ajunge dimineata la servici?
40. Daca penisul se micsoreaza la apa rece, de ce nu se mareste la apa calda?
41. De ce pestera nu are nici un peste?
42. Daca o persoana cu mai multe personalitati incearca sa se sinucida, este considerata o situatie de luare de ostatici?
43. Daca faci dragoste cu clona ta, te masturbezi?
44. Ce faci cand vezi ca un animal pe cale de disparitie manaca o planta pe cale de disparitie?
45. O broasca fara carapace este fara locuinta sau dezbracata?
46. Daca politia aresteaza un mim, ii spun ca are dreptul sa nu zica nimic?
47. Daca lumea e o scena, unde sta publicul?
48. De ce morcovul e mai portocaliu decat o portocala?
49. De ce cand un barbat ii vorbeste unei femei urat, este hartuire sexuala, iar cand o femeie ii vorbeste urat unui barbat este 30.000 lei / minutul?
50. Daca s-a deschis sezonul turistic, de ce nu putem sa ii impuscam?
51. Daca americanii arunca cu orez la nunti, japonezii la nuntile lor arunca cu hot-dog?
52. De ce spalam prosoapele de baie, nu suntem curati cand le folosim?
53. Daca oamenii vad pasarele cand se lovesc la cap, ce vad pasarelele cand se lovesc?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am vazut ca intrebarea ta de ieri, identica cu aceasta, ti-a blocat-o cineva. thinking O sa postez ceea ce am raspuns si ieri.winking big grin

rolling on the floor laughing Iuly, draga, tu chiar crezi, ca cineva va avea rabdare sa-ti raspunda la toate intrebarile?! oh go on rolling on the floor laughing Sau sunt mai mult retorice?winking big grin Pana citesti se face noaptea, da mai sa si raspunzi... oh go on laughing

5. De ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece?
- N-au gasit un degustator. oh go on laughing
- Si pisicile au fite, iar soarecii nu mai sunt de mult la moda. oh go on laughing big grin
- S-a semnat un pact de pace intre Tom si Jerry. oh go on rolling on the floor
10. De ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre?
- Companiile aeriene au semnat contract cu pompe funebre. rolling on the floor oh go on laughing
13. Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni?
- A apelat dupa sfatul lui Fitz la stilistul lui Tarky. oh go on rolling on the floor

P. S. big grin sa mai raspunda si altii. poate pana la anul vei avea "colectie completa". oh go on rolling on the floor laughing

| elena a răspuns:

Http://www.portalroman.com/diverse/intrebari.php

Nu trebuia sa le copii chiar pe toate, doar 2 - 3 acolo, ca sa ne incui pe noi si sa ne demonstrezi ce "adanc" gandesti.

| elena a răspuns:

Nici macar nu am zambit.

| georgegs a răspuns:

Le.stiu.pe.toate.dar.le.uit.cas.prea.multe

| DeeaUcideVisse a răspuns:

Vrei raspunsuri? smug na raspunsuri laughing devil :
1.prescuratare e asa de lung deoarece e o derivare parasintetica a cuvantului „scurt„ si inseamna abreviere adica, o reducere în lungime sau în conținut a unui cuvânt sau a unei expresii comune, des folosite...raised eyebrows

2.Soldatii kamikaze purtau casca ca sa se asorteze cu bombele
Siii ca sa fie si ei smecheri laughing

3.Indiferent de situatie se folosesc intotdeauna ace sterile, conform O.M.S.(Organizatia Mondiala a Sanatatii).

4. sinonim= cuv cu acelasi sens.laughing

5.La intrebarea astaa...@NOname are dreptate laughing

6.Prin procese termo-chimice tongue

7.Balerinele nu merg pe varfete ` d'oh Danseaza pe varfete straight face

8.Poi cine zice sa il arunci in aer straight face arunca`l la gunoi saaau arde`llaughing

9. Poii u nu ai auzit de concediu | Sau de controale laughing)

10.Pentru ca ar fi prea greu, la constructia avioaneleo se folosesc materiale usoare in special aluminiu, titan si mai nou structuri din carbon.Cutia neagra este facuta din materiale rezistente si ultimul invelis este din otel inoxidabil.

11. Pooii in desenele lui Walt Disney si eu pot avea si nepoti si stranepoti si restul laughing

12.Depinde de credinta`daca crezi in teoria aia cu Dumnezeu atunci cel mai probabil nu avea laughing `(in biblia aia desenata avea laughing )
si daca crezi in teoria aia evolutionista [in asta cred] nu a existat nici un adam laughing

13.Poi poarta chilotii peste pantaloni deoarece a facut un pariu cu Chuck Norrys si a pierdut si de asta el poarta chilotii peste pantaloni laughing siii cine a zis ca SuperMen era asa destept tongue

14.Nu stiu daca zambeste dar probabil nu laughing` adica eu nuuu am vazut laughing

15.nuu cred laughing`dar se pooate si asta rolling on the floor

16.Wtf? laughing Pisica daca o arunci cu spatele are niste peri in ureche si asa isi da seama ca e invers ea se intoarce fiind ca e f flexibila si deci deoarece painea nu are putere tot pisica va cadea in picioare oh go on

17. pentru ca ele nu stie care e numerele aleah care trebuie ghicite mhoo`straight face` de aia nici nu participa laughing)

18.Viitor \m/

19.Deoarece vie este un omonim si are diferite sensuri : vie = e in viata
vie=podgorie laughing

20.day of peace ( inseamna zi de pace care e sinonim cu ziua pacii )

21.Ca sa slabesti de la inot trebuie sa tii si regim iar balenele nu tin regim deciiii...laughing

22.Se zice ulei pentru corp tongue

23.Lipiciul lipeste atunci cand se intareste ( se intareste in contact cu aerul) iar in tup nu e are d'oh

24.Poi ce tu cand primesti straine nu le raspunzi`laughing

25.ee si u acum`neneah asta e si el ocupat are si el nevoie de un program`chesti, pretexte laughing

26.Parerea mea: temperatura de referinta (pentru instalatii de aer conditionat) este de 18 grade Celsius.
La 0 grade este frig de -18 grade.
Daca maine va fi de doua ori mai frig, atunci va fi cu -36 grade mai putin de cat referinta, adica -18 grade celsius.
Metodoligia de calcul este valabila si cu grade Farenheit, care se masoara de la 0 grade absolut.
In orice caz, maine nu este recomandat sa iesi din casa cu aer conditionat cu hainele de interior, deoarece frigul pe care o vei simti va fi de -36 grade, deci te vei simti ca si in Siberia.

27. nu cred `laughing

28.Din cauza ca au mmai mult caroten ca portocalele

29.sunt mai siguri de stele decat de vopseaua aia

30. in suc mai e pus si zahar si alti indulcitori `pentru ca daca il bem fara zahar am stramba rau din nas` solutia aia de vase nu o bea nimeni laughing

31.se barbiereste d'oh

32.li se pare

33.intunericul nu se deplaseaza laughing deci nu are nici viteza

34. in plastic in carton in ce vrei u

35. tot asa ar arata

36. ca cineva trebuie sa tina de usa laughing sau sa stea acolo

37. daca pui rece e vara daca pui cald e iarna

38.nu cred` cine ii dreseaza

39.pe jos

40.straight face

41. nu pot trai fara lumina

42.nu

43.poate

44.laughing nu faci nimic

45. toate variantele de raspuns laughing

46.laughing) daa logic`laughingrolling on the floor

47.nu avem public

48.--->>uitate la rasp 28

49.barbatii is mai fraieri laughing

50. daca ai placerea sa faci restul vietii in inchisoare nu ai decat sa impusti cati turisti ai vrea

51.nuuu laughing

52.nu ar fi igienic sa pastram acelasi prosop toata viatalaughing

53.tu vezi pasarelelaughing eu vad stele verzi laughing

funda? laughing

42.

| dana5025 a răspuns:

Waw nici nu puteam sa pun asa intrebari dar iti pot da un raspuns la toate intrebarile "NU STIU NICI EU" happy

| Daniel TM a răspuns:

Raspuns la intrebarea 53: oameni rolling on the floor

| Fvn a răspuns:

1.Pentru ca.
2. D'aia.
3.Ca sa nu moara omu' cu vreo infectie in corp.
4."asemanator". Not.
5.Pentru ca soarecii sunt si ei animale.Si in plus, fabricile pe ce ar mai testa produsele?
6.Cu Picatura.Stii tu..."picatura cand lipeste, nimic nimic nu dezlipeste".
7.Sa fie gratioase, domnule...
8.Il arunci pe cel vechi, iar cand se intoarce ii dai foc.
9.In caz de vreun invetar.
10.Ca nu vor fabricile.
11.No,uite ca totusi are.
12.Nu...cred.
13.Pai asta il face asa special si destept.
14.Cand am facut eu poze, tipu' zambea happy
15.Nu stiu.
16. Pisica cade in picioare, dar din cauza impactului isi rupe picioarele, deci pisica se intoarce pe spate, deci felia cade si ea cu partea unsa.
17.Pentru ca ghicitoarele care chiar au un dar nu fac o afacere din asta. Daca sunt tiganci d'alea, apoi alea nu's ghicitoare.
18.Co-contemporana?
19.Ca e rea.
20. Day of peace laughing
21.Pai au oasele grele, ce stii tu.
22.Eh,poveste lunga.
23.Ca e lichid, dah >.<
24. Legile lui Murphy happy
25.Ca e ocupat. Oricum iti va spune ceva gen "te asteptam."
26. 0
27. Din pacate, nu.
28.Ca ei cresc in pamant.smug
29.Nu vor sa accepte ca s-au murdarit de vopsea.Sau fac haz de necaz ca tocmai s-au murdarit.
30.Fiindca si deoarece.
31.Se barbiereste.Na!
32.Li se pare.
33. 300. 000 km/h cred. big grin
34.In plastic.
35. uite asa.happy
36.Ca sa aiba cine sa stea in usa[un obicei de al femeilorbig grin]
37.Il setezi tu.
38.Nu cred.
39.Pe jos.
40.Eh,la asta chiar nu stiu sa-ti raspund.
41.Pentru ca n-are nici o legatura.
42.Nu
43.Mnaaaah.
44.Indepartez animalu' de langa planta si il hranesc cu altceva
45.Amandoua.
46.Da.Crezi ca se vede la sectie, ii mai arde mimului de tacere?laughing
47.In atmosfera laughing
48. A mai fost odata intrebarea asta.
49. Ahahahaha, nu stiu.
50.Pe cine? pe turisti? e crima domnule!
51. Da!
52.Se pune prafu'.
53. Oameni.

| raluca750 a răspuns:

Pentru a intreba tu. si vezi? ai intrebat rolling on the floorrolling on the floor
cine crezi ca citeste toate intrebarile? eu am ajuns la 39 si m-am plictisit, dar sa-ti si raspund... trebuia sa dai si u copy-paste la vreo 10-15 nu la 53. dooomne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De trei ori traiasca laughing

| TheGForce a răspuns:

SuperMagicSmile de ce pui intrebari din astea daca nau nici rost si nu primesti nimic de la ele.

| SuperMagicSmile explică (pentru TheGForce):

Wow,ok..TheGForce de ce raspunzi la intrebari de acum 3 ani daca n-au nici rost si nu ajuta pe nimeni raspunsurile tale...

P.S: am postat intrebarea la Trivia/Amuzante pentru un motiv, si din cate vad eu, nimeni nu s-a enervat ca tine.

But whatever, way to live in the past dude!